Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad autó vezetés közben...

Szabad autó vezetés közben videótelefonálni ha a telefon a tartóban van? És videót felvenni?

Figyelt kérdés
Nincs valami szabály arra,ami tiltaná, hogy valaki videókat vegyen fel magáról miközben vezet? Úgy látom menő manapság vezetés közben insta sztorikat felveni, de hát közben állandóan a kamerába néznek plusz ugye el is kell indítani..ez nem büntetendő?
2020. jún. 11. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kresz szerint mindkét kéz folyamatosan a kormányon kell, hogy legyen (kivétel a sebesség váltás, kezelőegységek állítása). Tehát ha így tudsz videófelvételt készíteni, akkor szabályos. Videótelefonálni, ha a telefon a tartóban van, kihangosítva, szabad, csak ne nézzed a kijelzőt közben.
2020. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De akkor miért nem büntetik azokat, akik insta sztorikat töltenek fel, amin egyértelműen látszódik hogy vezetnek és a kamerába beszélnek
2020. jún. 11. 22:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szabad.

Szabad.

Menet közben mobiltelefont kézben tartani nem szabad, minden más szabályos.


"Kresz szerint mindkét kéz folyamatosan a kormányon kell, hogy legyen (kivétel a sebesség váltás, kezelőegységek állítása)."

Hazugság. Nem létezik ilyen szabály.

2020. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vannak járművezetési szabályok, de hogy miként fogod a kormányt, hány kézzel, nem a kreszben van. A biztonsági öv kötelező használata a kreszben van, de az, hogy ne háromszor a nyakam körül áttekerve használjam az sem a kreszben van, de az sem, hogy üljek az ülésben és ne guggoljak. A mobilra a kresz csak annyi szabályt ír, hogy vezetés közben nem lehet a kezedben használat során. Egyébként személygépkocsival piros lámpánál állva igen. Tehát ha nem használod akkor lehet a kezedben bármikor. Videót attól készíthetsz pl a gyári autós tartójában elhelyezve. De ez függhet az adott ország törvényeitől is. Nem mindenhol engedélyezett a menetrögzítő sem. Mindemellett nem büntetnek mindenféle instas poszt miatt. A rendőrség nem böngészi ezeket, hacsak külön nem tesz valaki feljelentést, mint pl régen Győzikét nyomták fel mert nem volt becsatolva a bizt öve. Puszta szabálysértés miatt ma már nem indítanak eljárást, ahhoz minimum rendőri észlelés kell. Amiket láthattál kirívó eseteket a hírekben, hogy a pályàn kiül az autó tetejére stb, ott jobb esetben vmi bűncselekmény miatt indítottak eljárást, ami lehet nem állta meg a helyét, de a közvéleményt meg kellett ezzel nyugtatni, utánna már senkit nem érdekelt
2020. jún. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

"De akkor miért nem büntetik azokat, akik insta sztorikat töltenek fel, amin egyértelműen látszódik hogy vezetnek és a kamerába beszélnek"


Rendőrállamot akarsz, vagy mi?

2020. jún. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5: Lehet, hogy csak nem akar egy olyannal szembetalálkozni, mint tavaly a román kisbuszos, aki megölte így az összes utast...
2020. jún. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ott se vagyok meggyőződve, hogy a telefon volt a hibás, a sofőr egyszerűen baszhott rá figyelni.
2020. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
B/szott figyelni. De mire? A vezetésre b/szott, a telefonra meg nem b/szott, szerintem ez már bőven elég. Persze, nem csak a telefon vonta el a figyelmét valószínűleg.
2020. jún. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8as

Ismerem ezeknek a fajtájukat, akik azt a balesetet okozták, azért nem voltam meglepve, persze az a tragédia tényleg szörnyű volt, rossz belegondolni is. Kitudja hányadik fuvart tolta alvás nélkül a sofőr, sokkal inkább amiatt volt, hogy elbambult, és nem látta, hogy a hatalmas kamion jön vele szemben. A fb-t is azért nyomják vezetés közben, mert másképp elaludnának a monotonitásban a fáradtságtól.

2020. jún. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Szerintem nem ugyanarról a balesetről beszélünk. Én arra gondoltam, amikor facebook live-ozott vezetés közben és úgy ütközött frontálisan.
2020. jún. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!