Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen műanyagból csinálják...

Milyen műanyagból csinálják az autók karosszériaelemeit?

Figyelt kérdés

Konkrétan ez érdekelne:

[link]

Ragasztani szeretnék egy repedést, és ezért szeretném tudni, hogy az adott ragasztó megfogná-e.


2020. jún. 12. 07:24
 1/10 Wadmalac ***** válasza:

Gyártó, típus szerint lehet több fajta, ABS, PE, PS stb.

Amúgy a bontoplaza oldalán van ez az elem újként 3000,- Ft-ért. Nem biztos, hogy megéri vele xarakodni.

2020. jún. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ezt a 3000 Ft-osat nem találtam, de ha új, akkor azt még színre is kellene fújni, ami még drágább. (Egyébként nekem bal kellene, csak pont olyan fotót találtam, amin jobb oldali van, és ragasztás szempontjából meg mindegy.)

2020. jún. 12. 08:18
 3/10 Wadmalac ***** válasza:

Elnéztem, nem új, de jó állapotú, fújható:

[link]


A ragasztásodat sem lehet szépen megcsinálni újrafújás nélkül.

Jobb festékboltokban bekevernek neked színre 2K festéket spraybe 3-4000 Ft-ért.


Amúgy ha a lökösöd PE vagy PP, nem nagyon találsz hozzá jó ragasztót. Ezért is szokták a műanyag lökösöket műanyag-hegeszteni (saját folyékonyra hevített anyagával ragasztani.


Vannak elég bika 2K ragasztók, amik úgy-ahogy fogják a PE-t PP-t is, de ezek árban ott vannak, mint a linkelt lökhárítóelem.

2020. jún. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de ez nem az én kocsimhoz való elem.

Nem feltűnő repedés, csak a továbbrepedés elkerülésére szeretném belülről megerősíteni. De utánanézek, lehet, hogy tényleg érdemesebb lenne cserélni.

2020. jún. 12. 10:07
 5/10 Wadmalac ***** válasza:

Hát dolbóból van pár variáció, lehet, hogy ez nem pont a jó. De kábé ez az átlagos ár.

Ha van otthon hőléfúvód és van türelmed, van pár youtube tutorial, hogyan lehet házilag tűrhető eredménnyel műanyag-hegeszteni.

2020. jún. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ABS-ből van. De nézd meg a belsejét, rajta lesz. De szerintem érdemes elvinni inkább egy hegesztőhöz, aki megcsinálja normálisan. Ha el van repedve, akkor úgyis fényezni kell.
2020. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ha ragasztom, akkor nem kell fényezni, ennyivel olcsóbb. Hátránya meg, hogy azért a repedés ott lesz, hiába nem feltűnő...

Igazából az lenne a legjobb, ha találnék ilyen színű bontottat...

2020. jún. 12. 17:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, ha nem számít a fényezés, akkor meg hagy úgy ahogy van aztán kész.
2020. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Dehogynem számít, írtam is, pont azért nem akarom hegesztetni. Ha viszont csak belülről megragasztom, akkor nem lesz baja a fényezésnek, csak egy nem feltűnő repedés marad. Lehet, hogy már hetekkel ezelőtt nyomták meg, jópárszor pakoltam is bele, mégse vettem észre eddig, most is csak a fehér csíkok tűntek fel, de azok letörölhetőek.
2020. jún. 13. 05:00
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Elég rövid idő múlva le fog pattogni a fényezés a repedés körül.

Szóval nem sokáig lesz az feltűnésmentes.

2020. jún. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!