Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 1.6 benzin vagy...

Opel Astra H 1.6 benzin vagy Toyota Corolla E12 1.6 benzin?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb autó fenntartási költségben, kényelemben, biztonságban? 2004-es 5ajtós mindkettő. Családi autónak kellene.
2020. jún. 12. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Corolla , Opelt csak ajandékba fogadunk el .
2020. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
H astra egy nagyon gagyi autó.... szóval egyértelműen Corolla.
2020. jún. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Egyetértek az előzőkkel. Corolla
2020. jún. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Mindenképpen Toyota Corolla. Opelt,csak 1.7 Isuzu dízel motorosat szabad megvenni. mást nem!
2020. jún. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az Opellal ennyi a gond? Alkatrészek nem olcsóbbak hozzá?
2020. jún. 13. 07:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a generációs Corolla 2000-ben jelent meg, a H Astra 2004-ben. Tehát elvileg újabb technika.

Volt H Astrám, pont 1.7CDTI motoros. Én teljesen elégedett voltam vele. De hozzáteszem, hogy nem az átlag fapad felszereltségű volt. Kanyarkövető xenontól a légzsákok tömkelegén és a színes kijelzős fedélzeti navigáción, guminyomás mérő rendszeren, fűthető félbőr üléseken és aktív futóműn át minden volt benne. A kényelemre nem volt panaszom, vezetni is szerettem, út szélén sem hagyott soha, pedig beletekertem bő 300.000 km-t. Én nem bántam meg, hogy annak idején ezt választottam. Persze nagyon meg kell nézni, mert rengeteg a bizonytalan előéletű nyugat-európai import példány.

2020. jún. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Nekem céges autóm volt az Astra H.... alap ülésekkel mert állítólag van hozzá kényelmesebb.


Nekem a legnagyobb gond a kényelem volt.. iszonyat kényelmetlen volt a vezetőülés.

(Persze könnyű ezt mondani a saját Mercedesem után átülve).

De ezzel amikor 300km-es távot kellett levezetnem akkor meg kellett állnom 2-3-4szer, hogy átmozgassam magam.


A beltér szerintem nagyon gagyi, a műanyagok gagyik.

Benzines volt amit utálok, első kerekes amit mégjobban utálok de ez most mellékes.

Ette az olajat, eltört a hátsó jobb oldali rugó, kormányösszekötő autópályán szétesett, egyszer kiégett az első izzó, útszélén lehetetlen kicserélni; szervízbe kellett vinni.

A belső terek nagyon kicsik. Nekem kinézetre sem tetszik.


Kb ennyi a tapasztalatom/véleményem róla.

Corollát azért még nem igazán hallottam, hogy szidják.


Ja meg szomszédnek is H astrája van de már több baja volt (kormányművet kellett felújítani stb.).

Előtte G astrája volt de azt szerette, ezzel meg elmászkálgat de nem szereti.

2020. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mintha nem is ugyanarról az autóról beszélnénk... Cégautó, gondolom nem volt rogyásig extrázva, hanem valami alap, fapad, tipikus cégautó szint: fehér, alapmotor, alap felszereltség.

Én rendszeresen lenyomtam 600-1000 km-eket is H Astrában egy seggel. Soha nem éreztem kényelmetlennek. Ellenben a céges autóinknál (lényegtelen a márka, típus, nem Opel és nem Toyota) már 200-300 km után is minden bajom volt. Visszaérve a telephelyre, nap végén lerakni a céges autót és átülni a saját H Astrámba egy felüdülés volt.

A beltér szerintem teljesen jó. Nem foszladozik annyira, sok km-rel sem, mint anno a G Astra. 200e km-rel is alig látszik kopás. A félbőr belső sváltozatnál az egyik első dolog, amin elcsodálkoztam az az ajtókárpit díszvarrása volt. Ahhoz képest hogy egy tömegautó, nagyon igényesen szépen meg van oldva. Faberakást és rénszarvasbőr műszerfalburkolatot senki ne várjon, ez a Corollában sincs!

Nekem dízelem volt. Egy szívóbenzineshez képest a nyomatékossága miatt szerintem élvezetesebb. Főleg az 1.4-es nagyon alulmotorizált. Elvisz az is mindenhova, de nekem furcsa volt, mikor ilyet vezettem, hogy klímával enyhe emelkedőn autópályán ha lendületet veszett padlógázon is képes volt lassulni. Ilyenkor persze az ember visszavált, pörgeti és meg van oldva a probléma. Benzinesből érdemes legalább az 1.6-ost venni.

Első fényszóró izzót neked 10 perc alatt kicserélem bárhol halogénesben. Nem kell szervizbe vinni, csak a kezelési útmutatót kellett volna elolvasni. A kerékjárati ívben van egy kis ajtó. Azt kinyitva férsz hozzá. Nem mondom hogy rengeteg a hely, főleg ha nagy kezed van, de megoldható ha kell. Xenon már komplikáltabb, annál a lökhárítót is bontani kell. Két imbuszos csavart ki kell csavarni. A díszrácsnál néhány patentot oldani. Utána férsz hozzá a fényszóróhoz, amit 3 csavar tart. Ehhez valóban kell legalább fél óra. És ha nincs imbuszkulcsod, akkor valóban marad a szerviz. Hozzáteszem a mostani autómon minden világítótest ledes. Ha probléma van vele, szerviz és komplett lámpacsere, több napos rendelési határidővel, sok százezer forintért. Ez semmivel nem jobb megoldás.

Kicsi... A Corolla sem nagyobb. Alsó-középkategóriás kompakt. Focus, Golf, Ceed, stb méret. Valóban nem egy A8-as méretre.


Nem véletlenül tömegautó a H Astra, ennek minden előnyével. Ha annyira rossz lett volna, nyilván nem vették volna ennyien.

Kinézet. Ez szubjektív. Kinek a pap, kinek a paplan... Nekem a Toyota beltere nagyon komor, egyhangú, unalmas: [link]

Az Opelé modernebbnek tűnik, én több fantáziát látok benne: [link]

2020. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszokat!
2020. jún. 13. 21:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Na az ülések nem ilyenek voltak hanem full szövet. És kegyetlen kényelmetlen :(

Még az ülés magasságát sem lehetett állítani csak a háttámlát dönteni előre, hátra.


Az 1.6 nem volt rossz, max jobban kellett pörgetni.

Nekem a kényelemmel volt gond, persze Merci után átülve ez nem csoda.

Aki meg egy Lada után ülne be az opelbe az istenítené :)


Gondolom azért lett tömegautó mert jó áron ment anno.

De én nagyon megutáltam a H astrát meló közben :D


Venni sosem vennék, ha cégnél választani kellene, hogy h astra vagy corollat vezessek akkor már látatlanban is a corollát választanám.

2020. jún. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!