Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H első autónak?

Opel Astra H első autónak?

Figyelt kérdés

(fenntarthatóság,minősége milyen?)

Nagyon tetszik,szeretnék egy ilyent első kocsimnak:)



2020. máj. 3. 13:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Szia!


Mi ~1 éve vettünk egyet, igaz végül 1.4-es motorral, de nagyon meg vagyunk vele elégedve. Napi szinten használom munkába járáshoz, így sikerült egy 30k km-t beletenni ezidő alatt minden probléma nélkül.

Fenntarthatósága szerintem nem vészes, fogyasztása sem. Én nagyon megszerettem és én is így voltam vele, hogy már előtte is nagyon tetszettek. Úgyhogy én ajánlom!

2020. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!:))
2020. máj. 3. 14:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen van sok éve. Emellett van egy újabb autóm is, de a H Astrától nem tudtam megválni. Nagyon szeretem, vezetni is sokkal jobban szeretem, mint a 2018-as autómat. Valahogy közvetlenebb, a fék, kuplung is sokkal jobban adagolható. A sebességfüggő szervo szerintem nagyon jól el van találva. Nem szeretem a túlszervózott, lötyögős kormányú autókat, ahol ha egy fél centit is megmozdul a kezed, már libben is arrébb az egész bódé.

Nem kimondottan kis autó, de ennek ellenére szűk helyekre is beférsz vele, jól parkolható. Városban és akár autópályán is megállja a helyét. Az 1.4-es motor kicsit lomha, de azért elvisz mindenhova. Az 1.6-os már kellemes. A dízelek is nyomatékosak, az 1.7-es pl elég legendás blokk modern CR-dízel körtéssel, változó geometriás turbóval, intercoolerrel.

Minősége szerintem teljesen jó. Még 200e km fölött sem kopik, vagy foszlik a beltér. Ha vigyáztak rá, míg ilyen futással is lehet teljesen újszerű. Az enyém már 300e km fölött tart és mások szerint sem kelti egy lelakott autó benyomást. Nyilván nem kell prémium autókhoz hasonlítani, de a kompakt kategóriában nem kell szégyenkeznie. A 2018-as autómat sem érzem jobbnak, vagy űrhajónak a H Astrához képest.

Pár bosszantó típushibája van. De egyik sem olyan, ami miatt az út szélén hagyna. Mivel már jócskán használt autót veszel, ezeket már vagy kijavították, vagy ha nem, akkor jó alkualap lehet.

Fenntarthatóság: ehhez a típushoz elég sok extra volt. Ha valami ritkább összeállítást veszel, azzal lehet szívás és horror árú alkatrészek. Pl kanyarkövető fényszóró, aktív futómű, stb. Sima, egyszerű, kommersz változatban modern autóhoz képest viszonylag olcsón fenntartható.

2020. máj. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!:))
2020. máj. 3. 18:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz:

Vedd meg, nem fogod megbánni!

Előtte F Astrám volt 6évig, az volt az első autóm. Imádtam! Beletettem 120 ezer km-t, mindenhová zokszó nélkül elvitt. Fenntartása nevetséges összegekből megvolt. Nagyon sajnáltam mikor eladtam 😔

Most egy 2009-es H-t használok, imádom, megvan a varázsa. Jó ránézni, jó bele ülni, marha jó vezetni, nagyon patent gép. Váltója, kormázása tűpontos, a motor 1,4 es, szóval nem egy erőművész de szépen teszi a dolgát. Fogyasztása 5,6- 5,9, néha megy csak 6 fölé. Mondjuk én nagyon ritkán járok városban. 70% országút többi autópály így jön ki a fogyasztása.

Egyetlenegy nagy problémám volt vele: a lámpa magasságállító motor nyiszogitt aztán le égett. Viszont többszöri szerelőhöz menés volt mire rájöttünk mi az, mert egyrészt nem folyamatos volt a nyiszogás-köszörülés, másrészt baromi nehéz volt a hangforrást azonosítani. Teljes lámpa csere lett a vége ( párban), de szerintem ez a millióból egy esete...

Amit költöttem rá: toronycsapágy zörgött recsegett, csere szintén párban. Ha jól emlékszem 20.000. forint körül.

Hátsó ablaktörlö motor, bontottan 8000.

4 új gyertya vezetékezéssel, nem emlékszem, de nem volt vészes összeg.

Lampdaszonda, szintén párezres tétel.

Ja és a kipufogót kellett kicsit hegeszteni.

És ennyi. Zokszó nélkül teszi a dolgát.

Ha 1,4 est veszel, arra figyelj hogy az olajat sűrűn ellenőrizd, mert nagyon szereti enni, és nemigen lehet vele mit csinálni. Ez a motor sajátsága. Én kéthetente szoktam ránézni, illetve hoszabb autópályázás után mindíg. És legyen otthon mindíg friss olaj, a csereperiódust pedig szigorúan betartani.

Ennyi, mást rosszat nem tudok mondani. Nyugodtan vágj bele, nem fogod megbánni!

Ha további kérdésed van, írj bátran!

2020. júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"a motor 1,4 es, szóval nem egy erőművész de szépen teszi a dolgát. Fogyasztása 5,6- 5,9, néha megy csak 6 fölé. Mondjuk én nagyon ritkán járok városban. 70% országút többi autópálya így jön ki a fogyasztása."


Az igen! Én autópályán járok 90%-ban az 1.7 dízelemmel. Ezek szerint többet fogyaszt mint a benzines. Nekem 5,8 a nagy átlagom. Persze a kijelző szerint jóval kevesebb, de a kúton ennyi megy bele.

Toronycsapágy, a szilentjével nálam is most lett cserélve. A gyári lengéscsillapító 15 évet és 300e km-t kibírt.

A lámpaállító mechanika nálam is szarakodott, szintén csere lett a vége. Az enyém kanyarkövetős xenon, így az nem volt hozzá olcsó.

Ablaktörlő motorhoz, kipufogóhoz még nem kellett hozzányúlni.

A #3-as voltam.

2020. júl. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is kijelző szerint mondtam. :)
2020. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, hát kijelző szerint az enyém fogyasztott már 230 km-es szakaszon 3,9 l/100km-t is a kijelző szerint. Csak ennek értelme nincs, mert nagyon sokat csal.
2020. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez mindíg érdekelt, hogy a kijelző mennyire hiteles, komolyan vehető. Ezekszerint nem nagyon... ☹️

Hogy tudsz hiteles mérést csinálni? Van valami jó tipped/tanácsod?

2020. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

??? Tankolás alapján számolom. Tankolt liter teletanktól teletankig osztva a száz kilóméterek számával.

Például teletankolom az autót utána elmegyek 658 km-t, majd megint teletankolom. Ekkor belement mondjuk 38,4 liter.

A fogyasztás 38,4/6,58=5,84 l/100km.

Spritmonitoron vezetem a tankolásokat és a megtett km-eket, így még számolni se kell, csak beírni az adatokat.

A kijelző nálam egy bő litert csal lefelé.

2020. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!