Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen fizetéssel milyen...

Milyen fizetéssel milyen autót engedsz meg magadnak?

Figyelt kérdés
Egy ideje már foglalkoztat az, hogy milyen fizetéshez milyen kocsi fér bele a keretbe. Tudom, hogy ez több tényezős, nyilván nem mindegy, hogy egy bizonyos típust használtan veszel vagy újonnan stb. Nyilván, akik közös kasszán vannak, azoknál sem ilyen egyszerű a kérdés...na de nem is magyarázkodom. A kérdésem ezért az lenne hogy milyen típusú autód van, évjárattal, milyen havi nettó fizuból vetted és mennyiért, és persze az is kérdés, hogy elégedett vagy-e vele.

2020. jún. 13. 10:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 250ezret keresek, 3 havi fizubol vettem egy 2003-as Nissan Micrat
2020. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
71%
Havi 350 ezret keresek, 7 hónap alatt összejött egy első generációs MX-5 (1997) nagyon élvezem, tökéletes kis autó, viszont hatalmas pénznyelő, szinte minden hónapban elment rá a fizetésem.
2020. jún. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Tudom, hogy a véleményemmel nem leszek népszerű, de szerintem bármilyen ingóságra vonatkozik, hogy amit nem tudsz kétszer megvenni, azt nem engedheted meg magadnak. Magyarán az elvesztése tönkretenne anyagilag.

Konkrétan az autóra olvastam több javaslatot, irányvonalat is. Az egyik vélekedés szerint, ha a bevételhez mérve 3-4 havi jövedelmednél nem szabad drágább autót venni. Akinek olyan alacsony ez az összeg, hogy normálisat nem lehet venni, az egyelőre nem engedheti meg, hogy autót tartson (fenntartani is kell, nemcsak megvenni!). Tudom, sokan hitelre szeretnek venni, amit 5-6 évig nyögnek. Szerintem ez nem normális akkor sem. Státusszimbólum, ha szomszéd újat vesz, akkor mi is. Ez a gondolkodás nagyon káros és a saját magát hozza nehéz helyzetbe, aki így vásárol. Előbb magunkba kell fektetni, fejlődni és ha megengedhetjük a drága autót, akkor kell megvenni. Jöhet a lepontozás!

Mi, amikor vásároltunk kb. 800 ezer volt minden jövedelmünk. 1,5 milliós autót vettünk, ami az adott kategóriában az egyik legdrágább volt, de a legmegkíméltebb is. 2 éve vettük, eddig meg vagyunk vele elégedve. Mazda 6. Most a jövedelmünk jóval magasabb, de nem cseréljük le még évekig, addig amíg nem lesz vele gond. Magyarán már sokkal jobbra, újabbra futná, de nem prioritás az autó. Vannak más terveink.

2020. jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
300 nettó körüliből 2,5 milliós Volvo S40. Vásárláskor költöttem még rá 3-400 azt. Azóta nagyon elégedett vagyok vele.
2020. jún. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Nettó 500 ezer a fizetésem, 11 éves H Astram van.
2020. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, erről a 3-4 havi fizus dologról én is olvastam, amivel egyfelől egyetértek.

Másfelől: az egy dolog, hogy megveszed, fent is kell tartani. Nade. Nem mindegy, hogy egy kifingott 15 éves audi a8 ast veszel, vagy mondjuk egy pár évvel fiatalabb toyota camryt, amiről tudjuk hogy rendkívül megbízható, nem emészt fel annyi pénzt. Szóval a fenntartási költség és a vételár ugyan nagyjából egyenes arányosságban van egymással de vannak kivételek.

A másik meg, hogy aki megszállott bmw fanatikus már gyerekkora óta, és keres mondjuk nettó 180-200 at, annak mond a szemébe, hogy te csak járkálj egy 10 - 15 éves astraval...nyilván, akinek ez az álma és ez az életének azon terülte, amire kicsit több pénzt áldozna (nem 3-4 havi, hanem gyűjtöget), annak szerintem nem vethető a szemére ez. Nyilván szerencsésebb lett volna ha mondjuk a futás a hobbyja, jellemzően kevés embert látunk otthon ücsörögni, hogy nincs pénze futni.

Nade a lényeg, hogy van igazság ebben a dologban, de kicsit sarkítottnak gondolom.

2020. jún. 13. 11:33
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

Nettó 250 ezer alatt semmi vagy egy közel értéktelen és kis szervizigényű ami még elmegy A-ból B-be.

Nettó 250-től 450-ig 1 millió körüli használt kompakt (Civic, Corolla, Focus stb)

450 felett új autó hitelre

2020. jún. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
nettó 500! Golf IV 2003, 4 éve vette. Ekkor kb 4 havi fizetésem volt. Mellette van egy motorom azt pedig nem rég 2,5 havi összegből vettem. Bár utóbbi sokak szerint luxus cikk, de ez nem érdekel. Honda CB600 2007.
2020. jún. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Változó a fizetésem. Vannak pályázatok ami miatt plusz munkával egy kicsit több. Máskor kevesebb. Tavaly szeptember óta nettó 217e-t kerestem. Most kifutott ez a pályázat, így csak 172e lesz ettől a hónaptól a fizetésem.

Egy K Astrám van, amit két éve újonnan kp-ra vettem. Természetesen nem nulláztam le a bankszámlámat, de ennél drágább autót nem akarta venni. Van annyi tartalékom, hogy majdnem még egyszer ki tudnám fizetni.

2020. jún. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Egy 16 éves Corollám van, ajándékba kaptam, fizetésem nincs, mert még tanulok. A következő kocsimat talán 40 évesen ha meg tudom venni, mert használt autót nem vennék, hitelre újat se, meg még tartalékba is kell lennie pénznek, úgyhogy jó fizetéssel is minimum 10-15 év, mire egy átlagos, 10 milliós kocsi árát összespórolom.
2020. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!