Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig halogathatja a szerelő...

Meddig halogathatja a szerelő az autó átadását?

Figyelt kérdés
Tavaly júliusban, tehát közel egy éve, elvittem egy egyes GTI golfot teljes motorfelújításra. Akkor 550ezer forintban egyeztünk, meg, amit előre ki is fizettem. A szerelő azt ígérte, hogy 90nap múlva mindennel elkészül, ennek ellére a mai napig nála van az autóm, és idő közben további 150ezret kért. Folyamatosan kifogásokat talál, ami késlelteti a munkát. Legutóbb már azt mondta, hogy azért nem ér rá csinálni, mert inkább az apróbb javításokkal foglalkozik, mert azok jobban megérik neki. Mivel eredetileg 90napot ígért nagyon fel voltam háborodva, és veszekedtem vele, akkor azt mondta, hogyha nem tetszik akkor vigyem el az autót, de a pénzt már nem adja vissza.

2020. jún. 13. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Írtatok róla bármilyen papírt? Mert ha nem akkor bszhatod
2020. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Uhhh...szépen át lettél bszva!
2020. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem írtunk papírt, de hivatalos műhely, nem feketén dolgoznak. Az 550ezret helyben készpénzben fizettem, de 150et már karácsony előtt kérte, miközben Angliában voltam. Utóbbit már átutalással intéztük.
2020. jún. 13. 16:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nem értem az egész történetet, volt már több szerelőnél is autóm, esetenként százezres volt a javítási költség, de egyik sem kért előre pénzt.

Megbeszéltük, hogy kb mire számítsak, és amikor kész lett, kifizettem, mielőtt az autót elhoztam volna.

Többszáz ezer forintot előre oda adni úgy, hogy arról nem írtok semmi papírt... merész (másrészt meg nem ösztönzi a munkára, ha már nála van a pénz, és nem számít a becsület)

2020. jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sok alkatrészt nem lehetett helyi kereskedőtől/importőrtől beszerezni, hanem ebayről, külföldről. Mikor először elvittem az autót, rá 2napra mondta az 550ezres ajánlatot, amit akkor ki is fizettem. Októberben emelte ki a motort, és csak decemberben kezdte szétszedni, akkor kért további 150ezret.
2020. jún. 13. 17:10
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát jó nagy balek bagy.
2020. jún. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Késő bánat, és utólag könnyű okosnak lenni, de már sajnos valószínűleg mindegy.

Szerezd vissza a kocsid, és csinálj negatív reklámot. Melyik műhely ez?

2020. jún. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nagyjából így jártál Te is.

2020. jún. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Balek.
2020. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!