Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kerékcsapágy nyikoroghat is...

A kerékcsapágy nyikoroghat is vagy búg?

Figyelt kérdés
Valami nyikorgott az autómban, de csak néha-néha, a szerelők megnézték azt mondták, hogy az egyik kerékcsapágyat cserélni kell, most egyelőre nem nyikorog, de az egyik ismerősöm, azt mondta, hogy a kerékcsapágy nem nyikorog, csak búg. Mondjunk nem sok köze van az autókhoz, úgyhogy nem is értem mit okoskodik mindig.

2020. jún. 11. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Csapágy tud nyikorogni is. De ha kormány tekerésénél hallod akkor lehet toronycsapágy is.


Ha szerelő ránézett és azóta nem csinálja akkor ne idegeskedj rajta. Nyílván ellenőrzött mindent. Ha meg nem akkor úgyis hallani fogod. Majd ráérsz akkor idegeskedni ha visszajön a hang. De valszeg nem fog.

2020. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyan ez. Nagyon idegesítő. Néha csinálja, néha nem. Hosszabb úton, 10-15 km megtétele után kezdi el. Főleg enyhe tempós bal kanyarnál kezdi. Toronycsapágy más okból pár hete lett cserélve. A jelenség maradt. Fékbetét még bőven nincs kopásjelzőn. És az inkább fékezés közben zörögne. Azt kizárom. Így nem nagyon marad más, mint a csapágy. Mondjuk időszerű, mert több mint 300.000km van az autómban és még gyári a csapágy.
2020. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem is inkább akkor csinálta, ha már mentem vele pár km-t és akkor amikor lassan mentem. Viszont egyenesben is ugyanúgy, mint kanyarban.
2020. jún. 11. 22:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha már elkezdte, akkor nekem is csinálja egyenesben is. Hangosan nyikorog, csicsereg. Lehúzott ablaknál hallom. 70-es tempó fölött már én se hallom, de lehet hogy azért mert már elnyomja a menetzaj, szélzaj.

Ha jutsz vele valamire, légy szíves írd meg! Én is beszámolok, ha eljutok a szerelőmhöz.

2020. jún. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam egyre rosszabb. Már 4-5 km után kezdi a nyikorgást és ha már elkezdte szinte folyamatosan csinálja. Azt hiszem rövid időn belül egy szervizt útba fogok ejteni.
2020. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!