Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 1 millióért akar valaki...

Ha 1 millióért akar valaki venni használt autót magánszemélytől akkor készpénzben viszi a vételárat vagy utalja?

Figyelt kérdés

1 milliót még ellehet vinni simán kpban de pl 10 milliót már sokáig tart átszámolni stb..


Ha valaki magánszemély kocsiját banki átutalással veszik akkor az hogy tudja kivédeni hogy ne verjék át?

Készpénzes fizetéskor az adésvételi megírása után adják át a pénzt. De ha utalni akarja a vevő akkor már el kell mennie a bankba és mi van ha kezében az adásvételivel mégse utal?

Vagy ha előbb utalja a pénzt és utána meg az eladó nem írja meg az adásvételit és lelép a pénzzel.


2010. júl. 31. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet úgy írni az adásvételi szerződést, hogy az csak a banki igazolással együtt legyen érvényes.
2010. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmi extra, sőt, a bnaki utalás jobb, nyoma van. Reggel 8kor utalást kezdeményez (akármilyen bankban), 10-re megérkezik a pénz, vagy sz@rozós banknál másnapra. Addig elkészíthető az adásvételi, eredetvizsga, biztosítás.
2010. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
első válaszolónak köszönöm a hozzászólását, már kezdem érteni:)
2010. júl. 31. 18:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Ehh, és a másodiknak (nekem) miért nem köszönöd? Ezért gépeltem ennyit? :\\\
2010. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én 2 milláért vettem autót, magánszemélytől, készpénzre, és utána írtunk szerződést is
2010. júl. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2. válasz kicsit érdekes, utalod a pénzt, elmész az eladóhoz a banki papírral hogy utaltál neki és ő meg azt mondja hogy bocsi, eladtam a kocsit időközben vagy vmi kifogást keres és lenyúlja a pénzed.
2010. júl. 31. 22:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha ezt megcsinálná beperelheted, és 2x annyi pénzt kaphatsz vissza.
2010. aug. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De hogy tudnám bizonyítani hogy a pénzt azért utaltam hogy a kocsit megvegyem. A közleménybe azt írok amit akarok de ez önmagában kevés

Mondhatja azt is hogy nem is ismer vagy azt hogy rá akarok kenni valamit és ezért jelentem fel.

2010. aug. 1. 12:57
 9/9 anonim ***** válasza:
nem veszel autót minden nap, ne sajnáld azt a fél órát hogy 3x átszámold a kp-t.
2010. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!