Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem volt bekapcsolva az...

Ha nem volt bekapcsolva az öv, hányszor büntethetnek?

Figyelt kérdés
Egy kb másfél órás út végefelé járva vettem észre, hogy nem kapcsoltam be a biztonsági övemet. Ez idő alatt 2 autópályán is jártam. Néztem, hogy mennyi lehet a büntetés, ha észlelt a véda, de nem egyértelmű, hogy ez egy egyszeri büntetés, vagy ahány kapun átmentem, az annyiszor lesz bünti?

2020. jún. 15. 07:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
naponként/autóként 1x
2020. jún. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

"Egy kb másfél órás út végefelé járva vettem észre, hogy nem kapcsoltam be a biztonsági övemet."

Ez a hét vicce. Kéretik a megfelelő fórumokra posztolni.

2020. jún. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Akár többször is. Azt hiszem km- ben vagy időben van meghatározva. A sebességtúllépés is. Ha a véda után belehajtasz egy mozgó trafiba, akkor nagy valószínűséggel 1 büntetés megy. De ez nem azt jelenti, hogy ha egy nap egyszer elkaptak akkor azt aznap már szabad! Ha a rendőr állít meg nem is engedhet tovább amíg be nem kötöd magad. Ha mégsem teszed akkor súlyosabb büntetést ad pl feljelent a bírság után.
2020. jún. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 D. Brasco ***** válasza:
75%
Nincs semmilyen jellegű korlátozás,hogy hányszor büntethetnek meg valami miatt.Pontosan annyiszor ahányszor rajta kapnak.Ha 3 trafiba hajtasz bele egymas utan akkor 3 bünti lesz stb......a rendőrségi propagandával szemben meg a véda továbbra sem figyeli az övet
2020. jún. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
43%
Hú, azt a biztonságért kell ám használni. Ha betartod a sebességhatárt, akkor az öv inkább véd mint káros. Nyilván aki 150 nel jár, annak jobb ha berepül a bokorba, de ez nem az az eset.
2020. jún. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Sok jogszabályi rendelkezés fűződik hozzá + orfk utasítások. Pl a 410/2007 korm rend 2 szakasza is azt taglalja, hogy mikor nem kell többszörösen fizetni a bírságot
2020. jún. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 qkker1 ***** válasza:
100%
Ahányszor megfognak.
2020. jún. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Valóban volt ilyen korlátozás, hogy kb néhány kilóméteren belül mentél bele, akkor csak egy bírságot kaptál, a magasabb összeget, mert egy elkövetésnek számított. Ezt valami minimális méterekre vették vissza, ezért is állnak a rendőrök a véda után. A 410-es rendelet néhány alapesetet szabályoz, amikor nem kaphatsz dupla bírságot. Tehát az téves, hogy annyiszor ahànyszor bemérnek, hiszen a rendelet is hoz kivételt
2020. jún. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem találkoztam egyetlen rendőrrel vagy rendőrautó melletti trafival sem út közben, csak simán a kapuk alatt mentem át. Az övet pedig még a sarki kisboltig is be szoktam kapcsolni, most sajnos elmaradt valamiért ez az amúgy ösztönös dolog. Gyorshajtás nem volt meg semmi ilyesmi, "csak" az öv hiánya.
2020. jún. 15. 09:27
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

A véda elméletben már küldi is a csekket. Gyakorlatban pedig akkora fos hogy örűlnek a hatóságok ha azt látta hogy matricád van-e. De azt se mindig sikerűl leolvasni.

Szerintem ezen ne aggódj.

2020. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!