Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztalatok lambda szonda...

TCA kérdése:

Tapasztalatok lambda szonda és katalizátor tisztító benzin adalékokkal? Vélemények? Tényleg használ / nem árt?

Figyelt kérdés

Benzin adalékok tanulmányozása közben találtam ilyen termékekre, amik a lambda szonda és a katalizátor tisztítását ígérik. Az egyik lambda szondám bolondozik néha, gondoltam, egy próbát megér, hátha csak el van koszolódva. Ilyen termékeket találtam:

- Pro-tec Oxicat

- Cataclean

- Förch katalizátortisztító adalék

- Liqui-Moly katalizátortisztító

- JLM kipufogórendszer tisztító

- Wynn's katalizátor és oxigén szenzor tisztító

- Spuri JG-2


Hálás lennék, ha tudna valaki tapasztalatot megosztani ezekről. Nem tudom, valóban használ-e valamit, ill. nem okozhatnak-e kárt bárhol az üzemanyag-rendszerben (ill. mennyire kompatibilisek a benzinekben eleve jelen lévő adalékokkal)?



2020. jún. 15. 10:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem az a troll, aki negatívat ír (a többiek is ezt tették), hanem aki semmi konkrétummal vagy tapasztalattal nem támasztja alá, viszont kapásból lehülyézi azt, aki kérdést mer feltenni - ezzel sokra nem megy a kérdező.

(Úgy gondolom, a kérdés alapból nem hülyeség: minden benzinkút hálózat alkalmaz adalékokat, és nyilván nem mindegy - főleg a koszolódás szempontjából -, hogy milyen az üzemanyag összetétele. Persze ez is örök vita, hogy van-e különbség egyik-másik benzin minősége között.)


A totalcar videó ajánlásokat köszönöm, épp ilyen konkrét teszteket kerestem, meg fogom nézni.

2020. jún. 16. 11:19
 12/13 anonim ***** válasza:

Volt egy okádék dízelem, közepes terhelésnél kicsit füstölt, töltöttem bele valami "füstölésgátló" taknyot, na attól valami brutálisan elkezdett füstölni 4-5 percig, de utána abbahagyta és pár hétig egyáltalán nem füstölt.


Ez az egyetlen tapasztalatom ilyenekkel, mást is próbáltam régebben, de nem éreztem különbséget.

2020. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
P1180 OXICAT-ot rendeltem mivel a müszerfalon jelezte a kat.szennyezetsègèt.Gondoltam proba szerencse 8 -szor sorozatban teljes tankolàsnàl kevertem a tankba.Az eredmény csodàlatos,nemèrt semmit.Visszatèrö a villogàsa a katalizàtor szennyezetségének jelzèse.Sikerült köl 50 000Ft-tol megszabaditani.Soha többet ilyen bugyula szarsàg vètele.Ha valaki beteg orvoshoz megy ès nem a sàmànhoz.A tandij fizetve.
febr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!