Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az automata váltós kocsikban...

Az automata váltós kocsikban van lehetőség manuális váltós "beállításra"?

Figyelt kérdés

Kicsit pontosítom a fent feltett kérdésemet.


A napokban elkezdtem nézegetni (egyenlőre csak kíváncsiságból) a "komolyabb" (ha lehet így kifejezni magamat egy mondhatni alap Mercinél😅) autókat. És RENGETEG az automata váltós autó, sima manuálisat sokkal kevesebbet találtam (5 000-6 000€-s tartomanyban). Nézegettem egy-két modelről (pontosan arról a típusról és évjáratról ami az adott hírdetésben volt) és az automata váltós autóknál említettek olyat, hogy "manuális mód". Volt olyan model ahol a kvázi "váltókaron" lehetet jobbra illetve balra pöccintéssel váltani vagy volt olyan amelynél a kormányon pillangós váltós módszerrel.


Most akkor vannak olyan automata váltós autók ahol van manuális mód? Akár ahol van kuplunk pedál akár olyan ahol maga az autó elektronika kuplongol és ha váltani akarok akkor csak pöccintek egyet a "váltókaron" vagy "pillangó karon".


Tudom elég idétlen lehet a kérdés de kérlek ezt nézzétek el nekem, és kérlek értelmes választ adjatok a kérdésemre


Nagyon szépen köszönöm előre is.



2020. jún. 16. 21:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A hagyományos automataváltóból tiptronicnak szokták nevezni, amivel lehet fel le váltani. A robotizált és duplakuplungos váltók közül is sok tudja ezt a funkciót.

Majdnem olyan, mint a manuális 2 dolgot leszámítva:

A kuplungot nem te vezérled (nincs is kuplungpedál).

Hülyeséget nem tudsz csinálni (pl. 100-nál nem tudod 1-esbe rakni), mert felülbírálja az elektronika.

2020. jún. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az újabb (10-15 évnél fiatalabb) automata váltókon általában van manuális mód. Ennél te kapcsolgatsz a váltókarral +/- fokozatokat, de nem te kuplungolsz.
2020. jún. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Esetleg azt hol tudom megnézni hogy adott automatás modelnél van-e manuális mód? Igen, ez már bőven frissebb model (2012-es) de mégis érdekelne.


[link]

2020. jún. 17. 15:31
 14/20 anonim ***** válasza:

[link]

A váltókaron a D állás mellett ott van a + és - jel, tehát valószínűleg külön manuális állás nincs, hanem D-be berakva tudsz parancsot adni neki a fel és le váltásra. Mondjuk, valószínűleg ettől ő még ugyanúgy fog váltogatni ha jónak érzi. De ez szinte mindegyik automataváltós autóra igaz (kivéve talán a BMW újabb fajtáira, azzal meg lehet csinálni hogy tiltáson mész vele mondjuk 3-ban, de a legtöbb autó fel fog kapcsolni magától, hiába van manuális módban).

2020. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ha a váltókaron a D-nél jobbra/balra ott van a +/- az nem azt jelenti hogy manuális módban jobbra pöccinte tucc felváltani?

Mint ahogy a már említett egyik videónál...(3:39-nél)


[link]

2020. jún. 18. 10:46
 16/20 anonim ***** válasza:
De, én is ugyan ezt mondtam, annyival kiegészítve hogy ez nem "valódi" manuális üzemmód, ha úgy akarja akkor simán felül fogja bírálni az autó. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
2020. jún. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Autótól függ, nekem egy TT-m van, ott jobbra kell tolni a váltókart manuális üzemmódhoz, de 7500-nál akkor is felvált, ha nem váltottál kézzel, lefelé meg olyan 800-nál fog váltani, bár ha fékezel akkor inkább elengedi a kuplungot és a végén csak egyesbe vált amikor már majdnem megálltál.
2020. jún. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, most már sokkal okosabb vagyok ezen a téren. Ha esetleg vásárláshoz érkezem akkor jobb híján megkérdem a tulajt😅



Még egy olyan kérdés hogy tempomat mennyire szokott előfordulni pl. a már előzőekben említett kocsikban? Mert az nagyon hasznos lenne.

2020. jún. 18. 23:47
 19/20 anonim ***** válasza:
Tempomat már jó ideje szinte alapfelszereltség. A 15 évvel ezelőtti Astrámban is benne volt. Egy 2012-es autóban, főleg ha nem valami nagyon alapmodell, jó eséllyel van. De vásárlás előtt gondolom úgyis megnézed mit veszel.
2020. jún. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Értem, jó tudni, mert nagyon hasznos tud lenni


Köszi mégegyszer🙂

2020. jún. 19. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!