Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Oktatóm szerint ezért simán...

Oktatóm szerint ezért simán megbuktathatnak, szerintetek?

Figyelt kérdés
Jobbkezes utcák. Én tipikusan az a tanulóvezető vagyok, aki ha bizonytalan, hogy most jobbkezes utca következik, akkor megáll. Tipikusan olyan forgalmi szitukról beszélek, amikor az álló autók miatt nem látok be, hogy most van-e a jobb oldali utcánál "macisajt" tábla, így inkább biztos, ami biztos megállok, és körülnézek. Persze, aki naponta 10x elmegy ott, nyilván tudja mi a járás. Oktatóm szerint ezért simán buktathatnak, hogy nem ismertem fel a forgalmi helyzetet, viszont ha véletlenül meg jobbkezes utca van, nem lassítok, akkor meg azért vágnak meg. Mi a véleményetek erről?

2020. jún. 19. 14:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ok lehet a bukásra.


A megállásoddal feltarthatod a forgalmat, számítani sem nagyon számít rá senki. Jó, biztonságos követési távolságot kell tartani, de ugyanakkor a dinamikus vezetés is elvárás.

A megállást nem indokolja az, hogy nem látod a táblát rendesen. Lassítani lehet, macit, nyolcszöget fürkészni igen, de az egy szemvillanás. Ha a közelben nem jön autó, akkor máris lehet nyomni tovább.

Az elsőbbségadás azt szabályozza, ha egyszerre történnének dolgok, akkor mi legyen. Ha folyamatos haladással a jobbról jövőnek nem kell satuznia, nem kell kormányt elrántania, nem akadályozod a továbbhaladást, akkor nincs szó elsőbbsége-adásról.

Ha megállsz, és totojázol, akkor a távolabb lévő autó is odaér, és akkor tényleg meg kell várni. Mögötted meg betegre izgulják magukat a többiek, hogy most mire várnak.

A fogyasztásnak sem tesz jót a felesleges megállás.

2020. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Az oktató már ismeri az ottani vizsgabiztosokat, így tapasztalatból beszél. Persze mindig van olyan, hogy mondvacsinált okok miatt megbuktatják az embereket, senki nem vezet tökéletesen szinte nulla tapasztalattal, és hát nem kell mindenkinek átmennie elsőre, fizessen csak még egyszer. Ezért van az, hogy sok helyen meg lehet kenni a vizsgabiztost. Azt az összeget mindenképp befizeted, így vagy úgy, legfeljebb a jogsid lesz meg később. Amit tehetsz, hogy lassan mész, így mindig meg tudsz állni, és mindig látványosan körülnézel. Olyan is előfordulhat, hogy neked nem adják meg az elsőbbséget, úgyhogy az semmiképp sem árt, ha megbizonyosodsz arról, jön-e valaki. Használd a füleidet is.
2020. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
En ertem, hogy ezzel fenntartom a forgalmat, de nem egyszer fordult elo, hogy mentem, nem latszododott semmi, es mire a keresztezodeshez ertem rogton jott valaki jobbról,es akkor be kellett fékezni azonnal. Nem azt mondom h szaguldottam, sztem max 20-szal mentem. Viszont ott pont olyan volt, hogy egyik utca jobbkezes masik utca egyirányú volt.
2020. jún. 19. 15:00
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hol tartasz az oktatásban? Ha egészen az elején, az oktató ne sokkoljon a bukás lehetőségével. Ha a közepén jársz, vagy még előbbre, akkor 50 helyett hússzal menni is ok lehet a buktára.
2020. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Mar a vegen, nem sokkal a vizsga elott. Azert irtam, hogy max 20 inkabb kevesebb.
2020. jún. 19. 15:08
 6/22 A kérdező kommentje:
Nyugi, elso oratol kezdve csak arrol van szo hogy erdemes atmenni a vizsgan, de rengetegen megbuknak...
2020. jún. 19. 15:09
 7/22 anonim ***** válasza:

Ugyanazokat az útvonalakat járjátok be, nem indokolt az állóra fékezés. Ha meg volt kint főútvonal tábla, akkor végképp nem indokolt még a fékezés sem.

Mondjuk az, hogy ennyire nem ismered fel a forgalmi szituációkat, nem a te hibád. Azért ül(ne) ott melletted az oktató, hogy ezeket megtanítsa. Magyarázott bármit is az a jómadár azon kívül, hogy a következő lehetőségnél fordulj jobbra/balra?!

2020. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem nagyon. Elso vizsgaig csaj az iranyokat mondta. Kijelentette h megvan a kresz vizsgam akkor azt alkalmazzam abgyakorlatban is. Hat, vegulis igaza van, csak neki meg tanitania kellett volna jobban. XD mindegy, eleg nyugodt egy típus
2020. jún. 19. 15:15
 9/22 A kérdező kommentje:
Inkbb így jellemezném. Hatvan körüli fickó, aki régen benne van már az iparban, elmondása szerint vagy 40 éve. Tényleg full nyugodt, nem én vagyok az első tanulója nyilván. Általában csak az irányokat mondja, de ha valamit benézek 15 perces kiselőadást tart róla, hogy itt már jártunk, tudnom kéne. Biztos a bukás, aztán a kollégákkal is nevetnek. Máskor meg teljesen korrekt, és segítőkész, és meg van a közös hang Sokan mondták hogy váltsak, de ki garantálja, hogy máshol jobb lenne?
2020. jún. 19. 15:43
 10/22 anonim ***** válasza:

A vizsga útvonal legalább részben megegyezik azokkal az utakkal, ahol gyakoroltál, így lesz némi helyismereted.

Amikor behajtasz egy új utcába, az első kereszteződésnél nézzed védett útszakaszon vagy-e. Ha igen, akkor a következőnél már csak lassítsál, de ne sasold a táblákat, mert ha egy út védett, akkor végig az - KIVÉTEL, ha van forgalmi rend változásáról tájékoztató tábla (pl. te is kapsz egy maci sajtot).

2020. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!