Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemanyagszivattyú vagy trafó...

Üzemanyagszivattyú vagy trafó okozhat ilyen tüneteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy Skoda felicia 1.3 MPI 50kw autóról van szó.

Azt történt, hogy teli tankoltam az autó és ki se fordultam a kútról, már elkezdett rángatni, nem ment az egyik henger és benzinszag volt. Előtte nem csinált ilyen tüneteket. Pár órával lőtte tankoltam egy keveset és semmi baja nem volt.

Ahogy ki hűlt a motor minden rendben ment. Hidegen nem produkál semmilyen tünetet. Mikor mégegyszer csinálta a tüneteket akkor én kicseréltem a gyertyákat és a légszűrőt. Utána jobb lett és ritkábban jön elő.


Most úgy van, hogy elindulok az autóval és megyek 20-30 km és kihagy, erőtlen motor, nem megy egy henger, benzinszag van. Aztán visszaáll és megy rendesen mint ha semmise történt volna. Mikor rendesen megy a benzinszag megszűnik. Ezek a kihagyások, hosszabbak-rövidek, változó. Olyan pár 100 m-5km kb. Utána meg kb 50km és semmi tünet.

Én két alkatrészre gyanakszom.


-trafó:mert ki hagy henger és érezhető, hogy 1 hengerrel kevesebb megy. Esetleg meghibásodott. Volt egy eset, mikor nagy eső volt akkor is rángatott, de abba hagyta, és utna nem is jött elő a elenség. Arra gondoltam akkor, hogy vizetkapott és áthúz (hülye gondolat). Ebben az autóban sortrafó van.


-üzemanyagszivattyú:mert rögtön tankolás után csinálta a hibát. Esetleg meghibásodott vagy elkoszolódott.


Üzemmeleg állapotban csinálja az autó, hidegen nem.

Az autót ismerőstől vettem. Ő és én nem tudtuk, hogy nem tankolható E10-el (listán szerepel) és fél évig ezzel volt tankolva az autó. Mikor a hiba előjött akkor ellenőriztem le. Nem tudom, hogy ez okozott-e valamilyen kárt az autóban.


Köszönöm a válaszokat.



2020. jún. 23. 19:23
A kérdező szavazást indított:
trafó
üzemanyagszivattyú
egyik sem
2 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Ma csak egyszer csinálta, gyorsan félre álltam és mire felnyitottam a motorháztetőt akkor már rendesen ment a motor. Utána már nem csinálta a tüneteket. 150 km mentem vele.
2020. jún. 24. 07:42
 2/6 Majatom ***** válasza:
Én kicserélném a gyújtáselosztó fedelet és a rotort. Nem egy nagy beruházás, hátha segít a problémán.
2020. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet a legegyszerűbb gyújtáshiba is. Miután gyertyák cserélve lettek, nem marad más, meg kell nézni a kábelt, pipákat vagy elosztófedelet (hidegen még működik, de amikor bemelegszik akkor áthúz)

Amikor kihagy, akkor természetesen rángat és érzed az elégetlen benzin szagát. Sem trafó sem szivattyú hiba nem lehet.

2020. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

Nekem ilyen van. Ezt tervezem cserélni. Valakinek tapasztalat erről?

2020. jún. 29. 06:51
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 voltam.

Bocs, figyelmetlenül olvastam a kérdést, azt hittem hagyományos egy trafós/forgó elosztós verzióról van szó.

2020. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kicseréltem a sortrafót. A bonttottat raktam bele. És hibátlanul működik. A hibás trafónak nem volt égett szaga és nem látszódott rajta semmi.

Annyi különbség van a két trafó között, hogy a pipa része máshogy néz ki. De jól megy ez a lényeg.

2020. júl. 12. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!