Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eneos 5w40 és Mannol 5w30...

Eneos 5w40 és Mannol 5w30 keverhető?

Figyelt kérdés
Alapból 5w40 volt az autóban, de mivel gyorsan megette az autó minimum alá, azt töltöttem bele ami itthon volt 1L Mannol 5w30. Már mentem vele 800 km-t azóta. Szerintetek lehet belőle baj vagy mi a teendő? Ha megint kevés lesz milyet tegyek bele?
2020. jún. 23. 22:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Mind a 2 teljesen szintetikus.
2020. jún. 23. 22:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon muszáj, akkor összeönthető 2 különböző fajta olaj, de akkor ajánlott a lehető legelső alkalommal lecserélni. Utántöltéshez szerintem vegyél ugyanolyat, mint ami volt benne eredetileg (jelen esetben, amiből több van most benne). Ha nekem lenne 2 féle olaj összekeverve az autómban, akkor tuti lecserélném az egészet.
2020. jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Nem hinném. Régen is azt írták nem szabad keverni az olajokat, de attól még a motorban van, megadja a kenést normal használatnal az biztos. A 30-as olaj is csak jó hiszen erre találták ki, csak az nem ad olyan jó védelmet melegen mint a 40.


Írhatnak bármit, meg alátámaszthatják bármilyen tudományos magyarázattal, akkor is jobb az összekevert friss olajad, mint az eredeti olajad ami pl már 8000 km-t dolgozott. Annak már nem lesz olyan jó a kenése, mint ennek. Ez a beletöltött olajad is idővel fogyni fog, frissíteni kényszerülsz úgyis az utántöltèssel.


Olajdoki szerint keverhető bátran csak nem tudja a maxot nyújtani amire a jobb minőségűt terveztèk. [link]

2020. jún. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Én egyszer kevertem össze (véletlenül) 2 különböző típusú olajat, 10 percre rá hallható volt a motor járásán is hogy valami megváltozott + az olajbetöltő sapkán látszott, hogy teljesen felhabzott az olaj, szürkés színe volt neki. Csere után ez a hibajelenség megszűnt. Mondjuk nekem asszem nem szintetikushoz sikerült kevernem full-szintetikusat.
2020. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen a habzás miatt nem lehetett keverni.
2020. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!