Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi 80 első kocsinak? 1.6...

Audi 80 első kocsinak? 1.6 benzin, vagy 1.9TDI?

Figyelt kérdés
2020. jún. 24. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Kissé rizikós, mert nem mai darabok enyhén szólva, azt hiszem 1987-től kezdték gyártani ezeket.

A kasznival nem lesz baj,ha nem volt még törve, egyáltalán nem rozsdásodnak, a motor-váltó kérdéses.

Öreg autó, nagyon meg kell nézni, nehogy pénznyelő legyen.


És az se lenne baj, ha ilyet olyan venne, aki saját magának tudja szerelni.


Szerelőhöz hordani öreg gépeket...a szerelők álma az ilyen.


Én fogyasztás miatt dízelt vennék, bár nem nagyon csípem a vw 1.9 dízel motorjait, van benne hibalehetőség bőven.(bordáskerék ékjei kikopnak, majd vezérlés összeugrik, illetve a hidrotőkék csattognak idővel, fészkük kitágul.)

2020. jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. jún. 24. 08:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Inkább valami újabb kisautót nézegessél, amit olcsó fenntartani.

Az Audi 80-assal tényleg az lesz a baj, hogy öreg. És öreg benne minden, a motortartó bakoktól az összes műanyag csőig, gumi alátétig, jönnek majd sorban a hibák, sose lesz tökéletes, alkatrészek se úgy lesznek már hozzá, mint egy újabb autóhoz.

Nekem is nagy kedvencem volt a 80-as, gondolkoztam is rajta. Meg volt egy kettes Golf az utcánkban. Kevés km-rel, egy idős bácsié, aki elmúlt már 90 éves, nem vezetett többé, új korában vette az autót, pokróc volt a csomagtartóban is, egy-két karctól eltekintve szinte új autó benyomását keltette. Nagyon szerettem volna, mert gyerekkori kedvencem volt a típus. Aztán az autószerelő barátom kiábrándított, hogy annak ellenére, hogy milyen jól néz ki, mennyi baja tud lenni egy öreg autónak, úgyhogy letettem róla.

2020. jún. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Öreg autók tulajaként (1996-os BMW E36 kabrió, 1991-es Ford Scorpio Mk1, régebben Skoda 120 is volt) mondom: idős autó bizonyos emberek számára többet tud nyújtani, mint egy modern darab ("ezeknek még van lelke"), viszont baj velük mindig lesz. Az anyag fárad, 20-30 éves autónál már tényleg olyan hibák jöhetnek elő, amire soha nem gondolna az ember.

Ezeknél legalább a rozsda nem annyira szempont (az is túlzás, hogy egyáltalán nem - azért itt is előfordulhat bizonyos elemeken), de a gumitömítések mind megadják magukat, szimeringek, stb. Hiába veszel egy patika autót és tartod te is szépen, ha használod, akkor a kora miatt bizony mindig lesz valami kezdődő vagy meglévő baja, amivel foglalkozni kell azonnal, vagy halmozódnak, és a végén egy pénztemetőben fogsz ülni.


Amennyiből egy szép 80-as Audit tudnál venni, annyiból kapsz Astra G-t, Chevrolet Lacettit, 3.gen Swiftet, és egyéb ilyen baromi unalmas autókat, amiket minden autókedvelő próbál kerülni - viszont idővel rájössz, hogy régi autót úgy éri csak meg venni, ha van mellé egy ilyen igénytelen igáslovad (vagy persze ha nem gond a pénz, akkor akár egy új autód). Elsődlegesnek nem éri meg. Én is a saját bőrömön tapasztaltam ezt meg, szerencsére kaptam céges autót, amit használok napi szinten az öreg vasaim helyett.

2020. jún. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én már a kora miatt sem venném meg. Olyan Audit, aminek a típusa nem "A"-val kezdődik, felé sem néznék. Oké, a fanok jönnek vele, hogy megbízható meg ez meg az, de akkor is egy 30 körüli kocsi, azóta van már sokkal kényelmesebb és valóban megbízhatóbb is, ami nem azért lesz megbízható, mert félévente viszek nagyszervizre.
2020. jún. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy szereted-e az autókat, szeretnéd-e magad javítani, vagy csak úgy tekintesz rájuk, hogy csak vigyenek el A-ból B-be? Ha ez utóbbi, akkor én se javaslom a régi Audit.
2021. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!