Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mai nap benzin helyett gázolaj...

Mai nap benzin helyett gázolajat tankoltam az autóba kb 10 L volt benne es 15 L gázolajat tettem bele majd 20 L benzint nyomtam rá. Lehet baja a kocsinak?

Figyelt kérdés
Elindult de nem mentem vele sokat. Új autóról van szó.

2016. szept. 4. 05:55
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

A gázolaj sűrűsége 860kg/m3, a benziné 730 kg/m3, tehát lefog süllyedni a tank aljára, végül eljut a motorba. Mivel a benzin gyulladáspontja alacsonyabb ezért az szikrával gyújtják be, míg a gázolaj esetén ez elvileg nem működik = ugrál a járgány, szaggatva megy, hirtelen lassul gyorsul, autó típustól függően el sem indul, más típus gond nélkül megy.


Viszont a gázolaj is tele van nyomva mindenféle adalékanyaggal, amik alacsonyabb hőfokon is belobbannak, ezért nem biztos, hogy nem fog elindulni.


Ennek ellenére azt tanácsolom neked, szerelővel távolíttasd el az üzemanyagot, majd néhány liter benzinnel mosassad át, végleges feltöltés előtt, de azt a szerelőd úgyis mondani fogja. Ezzel elkerülhető, hogy esetleg a semmi közepén, lemerült telefonnal rohadjon le a kocsid.


Mellesleg, hogy a búbánatba sikerült a nagyméretű gázolajas pisztolyt belenyomnod a benzines kocsidba? Elég sok kocsit tankoltam már, kutasként dolgoztam, eddig 6-7 kocsit láttam amibe erőszakkal, de belefért a töltőfej. 1-nek, már a kútnál behalt a járgány, 2-en pedig később jöttek nekünk ugatni, hogy a köcsög kutas félretankolt, kamerán meg látszik, hogy középső ujjával jelezte ő profi és magának tankol!

2016. szept. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 30 liter benzinben túl sok a 15 liter gázolaj..ezt nem lett volna szabad még beindítani sem, akkor menthető a rendszer, és nem kellene szarakodni a teljes üzemanyag ellátó vezeték, adagoló, szűrők, befecskendező kitisztításával..A legnagyobb kárt a lambdaszondák, de inkább a katalizátor szenvedte el. Ha új a kocsi, és nem indítgatod, akkor talán nem lesz kuka...


Először is egy akváriumszvattyúval kiszívod a tankból az összes üzemanyagot(amennyire lehet porszárazra)...aztán öt liternyi 95-öst betöltesz az üres tankba..ezzel megpróbálhatod beindítani, talán nem kell szétszedni a vezetéket...ha beindul, akkor hagyni kell addig, amíg nem füstöl..ezután a még bentlévő benyát is kiszívod, külön teszed...majd shell, vagy omv 100-as fullextra benzint töltesz bele..annyit, hogy elérj egy kútig, és ott telenyomod 100-as shell nitroval, vagy omv 100-as maxx motionnal..


aztán imádkozz...nem árt ha megsimogatod az autód..

javaslom a simogatás után menj pár tíz kilométert sík úton..aztán ha nem füstöl(nem fog) nem világít a hibajelző sárga lámpa, akkor meghallgatásra került az imád...


járj szerencsével

2016. szept. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amíg ki nem szívod az üzemanyagot, és nem töltöd bele a tisztát, addig ne indítgasd, még akkor sem, ha csak odébb akarsz állni. Lehetőleg vízszintesen álljon az autó, illetve nem ártana tudni van- e a tank alján mélyedés, amibe a búvárcső belelóg. Nem minden autónak van ilyen tankja.

Nincs veszve semmi, de ezt a tankürítést, és tisztával feltöltést mindenképpen beindítás nélkül kellene megoldani. Ha új, tiszta bezin van benne, akkor mehet. Ha beindult, akkor nem szabad leállítani. Meg kell várni, hogy bemelegedjen a motor, aztán menni vele, hogy a szondák, és a katalizátor valahogy rendbejöjjenek.

2016. szept. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Új autó? Bakker, azt onnan azonnal trélerezni kellett volna (márka)szevizbe, mert különben lesheted a garanciát. Legalábbis a motorra vonatkozót.
2016. szept. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A gázolaj töltőpisztoly nagyobb átmérőjű, mint a benzinesé, így elvileg nem tudtál volna a benzinsebe gázolajat tankolni.
2016. szept. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kitalált kérdés.

Nem megy be a pisztoly a tank betöltő nyílásba.

Kizárólag kannából, tölcsérrel lehet elkövetni.


A kérdés egyértelműen csak kitaláció, kúton nem lehet kivitelezni a félretankolást.

Kedves kérdező, hogy sikerült bedugni a vastagabb pisztolyt a szűkebb nyílásba?

2016. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
No meg egy új autó általában kényesebb annál :)
2016. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!