Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás, belemenjek-e...

Autóvásárlás, belemenjek-e vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemista hallgató vagyok és szükségem lenne egy saját autóra, viszont keresetem nem éppen a legstabilabb.

Nyáron dolgozok (most is olyan munkahelyem van, hogy jól jönne egy kocsi) meg tanév során is jól lenne, mert könnyebb lenne ingázni a suli meg az otthonom között.

Viszont az órarendem, nem biztos, hogy megengedi majd hogy dolgozzak mellette, így tanácstalan vagyok, hogy belevágjak-e, hiszen egy autó kiadásokkal jár és nem vagyok benne biztos hogy fedezni tudnám őket. Segítséget (kölcsönt) nem kérhetek a szüleimtől.

Normális válaszokat, tanácsokat szeretnék! Köszönöm

20/L



2020. jún. 25. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném. Ha bizonytalan, akkor nem vágnék bele. Én mindent úgy vettem, hogy 1000 lehetőséggel számoltam, hogy mi jöhet közbe és ha bármi közbejön, akkor is tudom fedezni az adott dolgot (például autót), amit vettem. De ez én vagyok, más biztos szeret kockáztatni, ez csak rajtad múlik. 🤷‍♂️ Ha az én véleményem kérdezed, én nem ajánlom.
2020. jún. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

HA veszel is pár százezerért egy autót, az garantáltan szopóroller lesz.

A fenntartása is rendszeres költség, és a szervízelése is.

Ne tedd. Buszbérlet rulez!

2020. jún. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 25. 09:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még sokkal biztosabb helyzettel sem vágok bele... Nagyon meg lehet szívni, ha az ember utána nem tudja fizetni. Adó, szerviz, parkolás, benzin...
2020. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vegyél inkabb jobb kerekpart vagy egy jó használt robogót amit átnézettek .
2020. jún. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha már most azt sejted, hogy nem tudod fizetni az autót, akkor felejtsd el. Ha egy métert sem mész vele, akkor is pénzbe kerül.
2020. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy autó havi 4-5000 Ft-ot lenyúl a büdzsédből, és akkor még egy métert se gurultál vele.
2020. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy már mások is leírták, egy autó folyamatosan garantált kiadással fog járni, az olcsó is, sőt sok esetben az olcsó még jobban is. Biztosítás, karbantartás, üzemanyag, esetenként javítás, adó.


Azt lehet csinálni, hogy veszel valami vackot amíg van stabil kereseted, aztán ha épp úgy alakul, hogy már nem tudod fenntartani, akkor továbbadsz rajta, de ez mindenképp veszteséges lesz.


Esetleg szülőket lehet megkérdezni, hogy segítenének-e az autó fenntartásában ha te megveszed. Nekem segítettek.

2020. jún. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!