Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kocsi ventillátora/motorja...

A kocsi ventillátora/motorja leállítás után nem áll le. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mai napon a kocsim (1999 VW Polo III 6N) 15-20 perc járás után városból A-B-be első indítás és leállítás volt, majd mintha valahol flexelnének hangot hallottam kiszálltam hangosabb lett, felnyitottam motorháztetőt és onnan jött a hang.. Adtam gyújtást minden működik(radio, el.ablakok) de nem indul.. forgatom kulcsot és a tipik hang sincs. Mire kiszálltam már enyhén füstölt valami csak közelről éreztem meg láttam, gyorsan lecsavartam akksi sarut és abbahagyta, de amint vissza folytatta. (Itt egy link miről is beszélek: [link] ) És igen szokta csinálni leállítás után hogy megy a hűtés, de az 1 percnél tovább nem tartott még és nem is volt ilyen durva hangja. Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 30. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akkor a ventillátorról vedd le a vezetéket és eltudsz menni egy szerelőhöz vagy szervizbe. CSak figyeld a víz hőfokot.
2020. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
igen erre gondoltam én is, de hagyom hűlni meg árnyékba van, most lassan 1 órája pihen, rárakom sarut és ha valamilyen csoda módján nem forogna tovább akkor utána járassam motort mielőtt leállítom hogy a hűtővíz keringjen?
2020. jún. 30. 12:14
 3/15 anonim ***** válasza:
Érzékelő hiba lesz.
2020. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Biztos, hogy a ventilátor megy?

Flexeléshang, füst, nekem ez inkább beragadt , behúzás nélkül pörgő önindítónak hangzik.

2020. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szokásos vw hibák egyike. A ventilátor keretén van a vezérlő. Beázott és zárlatos lett. Most direktbe kapja a 12v-ot. A szopás az, hogy a vezérlőt lapáttal, motorral, kerettel együtt lehet cserélni.
2020. jún. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem is önindítónak tűnik, az mellett a ventilátort látnád ha forog meg éreznéd a befújt levegőt. Lehet, hogy csak föllazult az egyik rámenő vastag kábel és hozzáér a másikhoz.
2020. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Valószínüleg önindító, most visszaraktam sarut, lassabban es halkabban ment ez a hang, adtam gyújtást, a ventilátort bekapcsolom fúj, ha ki akkor nem jön be semmi.

De idővel megint felpörög. Vontatni meg nem tudom szerelő se jön házhoz szóval annyira kéne működnie, hogy elguruljak valami szervízbe de semmi ötlet a megoldásra :/

2020. jún. 30. 14:54
 8/15 Wadmalac ***** válasza:
Önindító leköt, plusz kábele jól leszigetel, nehogy letesteljen valahova (mindezen művelet alatt akkusaru levéve, nehogy lásd Lenint pizsamában), aztán valakivel betolatod magad és irány a szerviz.
2020. jún. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Önindítót meg kellene ütögetned jó erősen valami fával...

seprűnyéllel... hátha segít.


Ha nem akkor mint írták, kösd le az önindító kábelét és lökesd be magad majd irány a szerelő... és lehetőleg addig ne állítsd le az autót :D

2020. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
aaah, 9 es a nyertesünk, kalapáccsal megütögettem kicsit és már jó is, de biztonság kedvéért szervíz és felújíttatom. Még jó hogy nem kassán hagyott ott mert pont indulás előtt voltam! Köszönöm mindenki válaszát és segítségét! mentek a zöldek ;)
2020. jún. 30. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!