Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van átjárhatóság a 'B' és az...

Van átjárhatóság a 'B' és az 'M' kategóriás jogosítvány megszerzése között? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Van érvényes sikeres 'B' kategóriás KRESZ vizsgám.

VISZONT egyéb okokból nekem elég lenne az 'M' kategóriás (segédmotorra való) jogosítvány is.


Van arra lehetőség, hogy az érvényes 'B' kategóriás KRESZ vizsgával nem autóvezetésből, hanem segédmotoron folytatom tovább a jogosítvány megszerzését, így végül 'M' kategóriás jogosítványt szerezhetek? Vagy mindenképpen új/más fajta KRESZ vizsgát kell tennem, és így elvész a még érvényes 'B' KRESZ vizsgám?


(Most légy szíves, ne menjünk bele abba, hogy miért elég nekem az 'M' kategóriás jogosítvány! Egyébként pedig röviden a válaszom mégis az, hogy az autókat nem szeretem...csak nyomásra kezdtem el mégis a 'B' kategóriára való felkészítőt. Viszont a kis motorok nagyon bejönnek nekem.)


2010. aug. 1. 23:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
ha megvan az érvényes B kategóriás jogsid akkor azzal vezethetsz kismotort tehát max 50ccm-es motort
2010. aug. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy tedd le a B kategóriásat, és meglátod, hogy még hasznát fogod venni.
2010. aug. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Még NINCS JOGOSÍTVÁNYOM, hanem "csak" a 'B' kategóriás KRESZ vizsgám van meg.

Ahhoz, hogy 'M' kategóriás jogosítványt szerezzek, beszámítják a 'B' kategóriás KRESZ vizsgámat, hogy onnan segédmotorral menjek folytatni a rutint, stb részt? Vagy kell másik KRESZ vizsga?


Jogosítványom még egyáltalán nincs. Csak egy érvényes 'B' kategóriás KRESZ vizsgám.

2010. aug. 2. 00:35
 4/19 A kérdező kommentje:
Legyetek szívesek a konkrét kérdésemre válaszolni...
2010. aug. 2. 00:36
 5/19 anonim ***** válasza:
első vok bocsi rosszul olvastam a kérdést (este van már) szal ha csak a KRESZED van meg igen levizsgáztatsz M-kat jogsira is semmi akadálya
2010. aug. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Rendben, semmi gond. Azért jeleztem, hogy még addig 'nem kaptam választ' igazából. :)


Köszönöm szépen a segítő válaszodat!

2010. aug. 2. 00:43
 7/19 A kérdező kommentje:

Vannak további kérdéseim is, ugyanehhez kapcsolódva...


Abban az esetben, amikor segédmotorra szerzem meg a jogsit, a rutinhoz stb. saját motorral kell már rendelkeznem, vagy az adott autósiskola a motort is biztosítja a tanfolyam és vizsga idejére, mint az autókat szokták?

2010. aug. 2. 00:46
 8/19 anonim ***** válasza:
biztositanak motort
2010. aug. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
első vok :D ad az autósiskola is motort, de persze mehetsz saját motorral is de akkor neked kell állnod a benzint
2010. aug. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

WOW! Köszi a választ! Nagy segítség ez.

Szerdán kezdem is az iskola- és kategória váltást intézni! :)


Már nagyon várom, hogy végre kis motorral közlekedhessek. :D

2010. aug. 2. 01:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!