Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legkisebb költségű...

Melyik a legkisebb költségű autó 500 000 Ft-ig?

Figyelt kérdés
Keresek egy olcsó fapados autót az elkovetkezendő időszakra. Olyan kb. 1-2 évig használnám, mert szeptembertől egyetemre járáshoz kellene, levelezőn kéthetente egy odaút 100 km, meg vissza. Tömegközlekedés kicsit necces, meg ha jön a vírus második hulláma, nem is szívesen utaznék sok emberrel együtt busz és conat kombóval. Szóval amúgy ha nem lenne ez a helyzet, akkor még épp meg lennék tömegközlekedéssel is, de így rövidtávon inkább szeretnék egy autót, amit utána max eladok, vagy legrosszabb esetben bontó. Aztán ki tudja, lehet mégis megtartom, bár nem tervezek így. Szóval ennek függvényében max félmillióig keresek autót, hogy a lehető legkevesebb veszteség legyen, de azért ne is egy 50 ezres széthullott 30 éves Trabant kategória hanem egy használható darab, amit alacsony költségek mellett fent tudnék tartani. Mit ajánlanátok? A Suzuki Swift a joker tudom, de ha esetleg más ilyen megbízhatót tudtok még, akkor annak valamivel azért jobban örülnék. Extra nem kell amúgy, még a klíma nélkül is elvagyok, akár negyven fokban is, max megsülök bent.

2020. júl. 2. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Punto, saxo/106, honda logo, nissan micra, twingo, polo
2020. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

500ért jó autó?

Egy rakás típust feltudnék sorolni, de talán az egyik legbiztosabb vétel egy benzines G Astra.

2020. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
F Astra-ból is ki lehet fogni FB csoportokban 250-300 körül, amivel törődtek is.
2020. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez sokmindentől függ. Mennyit futott, milyen állapotú, mennyire törődött vele az eddigi tulajok.
2020. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
félmillióért már szigorúan klímásat kell venni. Én javaslok olyat, amire itt majd kapok: Fiat Brava. 1.2 vagy 1.6 benzines, elég tartós, sok ép kasznis van belőle, elég jól felszereltek és simán kiszolgálnak még két évet. Alkatrész van bőven, 350 ezerért jót kapsz.
2020. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

astra g 1.4,1.6 benzin

Corsa c 1.2,1.4

Golf IV, bora 1.6 101le

Nissan micra

Toyota yaris, corolla békalámpás

Honda jazz, civic(de ehhez drágább az alkatrész, mint a többihez)

Benzinest olcsóbb fenntartani.

2020. júl. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Több olyat is írtatok, amiket én is nézegettem és jónak tűntek.


Saxoból az 1,1 benzines is jó, vagy 1,5 D? A szívódízelről mondják sokan, hogy faék egyszerű szerkezet, ha kapja az olajat más baja nem nagyon lehet, csak lomha kicsit, bár amúgy sem vagyok a száguldozós típus.


Akkor írtátok többen a Nissan Micrat is. Ennyire jók a régi Nissanok? Én azon csodálkoztam, hogy Almera meg Primera, amelyik már külsőre belsőre is egész igényes, gyakorlatilag fillérekért vannak fent ahhoz képest, hogy több korabeli autó lényegesen nagyobb árfekvésű. Én azt gyanítottam, hogy valószínűleg a magas szervköltségek stb. miatt adják ilyen olcsón.


G Astrat még sose mertem elkezdeni ennyiért nézni, mert nemrég még 6-700 ezertől indult a használható kategória. Ezek szerint már 500-ért ki lehetne fogni belőle jót?


Mindenképp olyan lesz egyébként, amiből viszonylag sok van, nagyon olcsó hozzá az alkatrész, és nincsenek bonyolult megoldások benne.


Toyota Corolla-ra gondoltam még erősen, meg Yarisra is, csak az is nem tudom mennyire jól karbantartott volt 500 ezerért.

Skoda Fabia 1,9 sdi is van időnként ennyiért. A szívóbenzin és szívódízel közt vacillálok még, de lehet a benzines marad, elvégre az is egyszerű, de legalább bír is menni.

2020. júl. 3. 06:28
 8/15 anonim ***** válasza:
1.9sdi, 1.5D, 1.9D pl: peugeot partner jó és megbízható szívó dízelek, de ha budapesti egyetemre fogsz járni akkor ezeket nem mindig fogod tudni használni ott, mert euro1,2 besorolásba vannak azaz környezetszennyező. Időnként csinálnak olyat,hogy pár napra kitiltják őket. Illetve ezekbe a világ minden km-e benne szokott lenni. Hangosak és büdösek. Almera is nagyon megbízható egyedül a töréstesztje gyengébb mint g astranak pl vagy golf IV-nek. Ha ez is érdekes euroncap oldalán nézz szét. Nissanok jó autók opel árakon van hozzájuk vagy olcsóbban alkatrész. Nekünk is van egy láncos nissan 230e km alatt sose jött ki 1 hibakód se. Láncot se kell cserélni addig míg nincs hangja jellemzően 3-400e km bírni szokta, régebbi láncos Toyoták is.
2020. júl. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sdi-vel még ez a gond, meg úgy a szívódizelekkel, hogy 20 mp alatt van 100-on, ami azért nem a legjobb. Ezt még gyilkolja is, mert teljesen hideg motorral gyorsulgat.. https://www.youtube.com/watch?v=lCcZayS4xzo

Amúgy ha 1.9 sdi nézed rengeteg autóba van. Ezeknél a vezérmű szíjra kell figyelni, mert azt 60e max 90e km-ként cserélni kell bennük.

Íme a lista amikbe van: [link]

2020. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek mind újkoruk óta magyarországi autók, legtöbb vezetett szervizkönyves. Érdemes megnézni a küszöböket, alá feküdni, hogy nem ette szét a rozsda. Kiegyenlítőtartályba nézd meg a hűtőfolyadékot, hogy legyen benne és ne legyen fekete. Kérd le őket mindenképp vétel előtt, vagy eredetvizsga.

2020. júl. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!