Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok a(z) (főként...

Mit gondoltok a(z) (főként budapesti) autósiskolákat jellemző kendőzetlen korrupcióról: Fog ez változni az elkövetkező évtizedekben, vagy ugyanolyan marad, nincs semmi motiváció, hogy ebbe beavatkozzanak?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy rengeteg a korrupt vizsgabiztos, akiket napi szinten ide-oda rendelnek ki. És sokan így szereznek jogosítványt is, ebben az esetben hirtelen teljesen más álarct öltenek, és igazából az egész vizsgúton csak beszélget az oktatóval, aki feltehetően szintén kap a kenőpénzből. Aztán, ha a tanuló nem követ el valami automatikus bukással járó hibát, akkor 90%, hogy átmegy, a pénzt meg elrakják. Így viszont kérdéses, hogy kik is kerülnek ki az utakra:


1. Aki tétnyleg nem tud vezetni, és csak így tudja megszerezni a jogosítványát.

2. Az is, aki tud vezetni, de fél, hogy valami apróságon elcsúszik, megint vehet vizsgát, és pótórákat, így egyszerűb vizetnie.

3. Ez meg az az eset, ahol az oktató előre felhívja a tanuló figyelmét, hogy fizessen, ez a legundorítóbb.


Nekem szerencsére jófej volt a vb, és másodjára meg is lett a vizsgám, de nem egy ismerősöm fizetett, és így ment át. Elmondásuk szerint még támogatta is őt az oktató, segített parkolni, könnyebb útra vitte stb. Ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy aki ilyen szakmába tanul, az alapból korrupt, rájön, hogy itt nyugodtan lehet korrupt, vagy esetleg van-e arra remény, hogy ez hosszabb távon változni fog.



2020. júl. 3. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is fizettem a forgalmi vizsgám előtt, át is mentem, de nem követtem el semmi olyan hibát, ami a közlekedésemben később balesethez vezetne.

Ez egy nyílt titok, igen, fogadd el.

Fogd fel úgy, hogy "hálapénz".

2020. júl. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Régen is így működött. Ezt el kell fogadni és amúgy se ez alatt a 30-50 óra alatt tanulsz meg "közlekedni" ez csak a vezetés alapjait tanítja meg, hogy 50 km/h sebességnél ne öld meg magad vagy mást az első utadon a többit azt meg magadnak kell kitapasztalnod. A friss jogsisok nem szoktak balesetet okozni mivel sokkal óvatosabban vezetnek, a rutinosabbak sokkal veszélyesebbek mert sietnek, belemennek olyan helyzetekbe amikbe egy kezdő nem megy bele mert meg tudja ítélni, hogy veszélyes és fölösleges kockáztatni.
2020. júl. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ember már csak ilyen. Korrupt! Minden téren, nem csak itt.
2020. júl. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a tanulokra vagyok dühös, hanme hogybilyen pocsek rendszerben elunk, ahol a tanulo kenyszerul arra, hogy inkabb fuzessen, hogy vwgre kikeruljon a rendszerbol. Aztan pedig az elet megtanitja vezetni. Sok helyrol hallom hogy az oktato nem is oktat, cska ugymond beszedi a penzt, a tanulo meg vezetget. Aztan ha jon a vizsga es nem fizet jol esellyel bukik mig ha fizet atmegy.
2020. júl. 6. 13:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Az oktató az alapokra tanít meg, a fentebbi válaszolók arra gondoltak, hogy maga a rutin csak később alakul ki.
2020. júl. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szégyen. Én sosem fizetek, 3x megbuktam, de szarok bele, mert az elveimet nem adom fel egy szaros jogsiért. Múltkor elbeszélgettem az egyik szeméttel erről. Tök természetes volt neki hogy fizetnem kéne, mert így működik a rendszer. Persze jó vastag köntösbe közli ezt, hogy ne lehessen feljelentést tenni utána. Szégyen...
2020. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem fizettem, meg is buktam..Ugyanaz a vizsgabiztos mindhárom alkalommal, nem létezik hogy nincs szabályozva és ezt így lehet! 😖 Ráadásul aznap mind a 8 tanuló megbukott nála! 😩 A parkolásnál az volt a gond hogy fennakadást okoztam mert két autónak is várni kellett rám! Talán bizony repüljek tovább?? Ki nem volt még így a forgalmas belvárosban vagy egy áruház parkolójában hogy a parkolás miatt akaratlanul feltartott 2-3 percre több embert? 😞 Meg nem adtam elsőbbséget zebránál annak a gyalogosnak aki nem is volt ott! Iskola van ott ezért duplán figyelek de csak egy nyugdíjas ballagott járókerettel velünk párhuzamosan, amikor elmentem a zebránál ő még vagy 20 méterre volt. Valószínűleg arra kellett volna számítanom hogy ha eddig gyök kettővel ment az csak a kész átverés show része volt de bármikor átválthat olyan tempóra mint Ben Johnson és átszalad előttem a zebrán,vagyis szaladna ha tudna de én ugye nem adtam neki elsőbbséget 😒
2020. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!