Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet a benzinkúton járó...

Lehet a benzinkúton járó motorú autóba tankolni? Mit mond erre a szabályzat?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy pályán jól meghajtottam az autót,és közvetlen utána bemegyek a kútra tankolni,és nem állítom le,mert hagyom visszahűlni a turbot, az autóban meg ülnek rajtam kívül,szóval nem csak úgy otthagynám amikor bemegyek fizetni.

(Diesel)


(A kerdesre kerem a valaszt,aki csak irogatni akar es kiforgatni a kerdest,az legyen szives,most ne szoljon hozza!)



2020. júl. 5. 19:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Egy időben ki is volt írva hogy járó motorúba tilos tnkolni, de mostanában én ezt nem láttam.

Sőt én is volt hogy úgy tankoltam hogy járt a motor.

2020. júl. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a sluszkulcs nyitja a tanksapkát, így nehéz lenne.

(két kulcsot nem hordok magamnál)

2020. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem (csak) az üzemanyag lopás miatt, hanem a tűzveszély miatt tilos járó motorú autóba tankolni.


Dízel autóknál ugyan kisebb a veszély, de a gázolaj is berobbanhat egy szikrától, amit a járó motor miatti feltöltődés okoz.


Néhány percre állj félre tankolás előtt, amíg alapjáraton visszahűl a turbó, és csak utána tankolj.

2020. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Vannak alap elvárások egy benzinkűton.

-ne dohányozz és ne használj nyilt lángot

-kerüld a mobilozást

-állítsd le a motort

-ne tankolj utastérbe ill. csomagtérbe.

-a kút pisztolya érinkezzen az autó töltőnyílásával vagy a (szabályos)kannával.

2020. júl. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm,nekem sem rémlik ez a kiírás.


2. Nyilvan ha ilyen helyzetben lennek,akkor nem tettem volna fel a kerdest :)


3. Uzemenyag lopas? Tankolas utan is elhajthatok ugyan ugy ha akarok.

A gazolaj nem tud berobbanni (begyujtani sem egyszeru),talan akkor tudna,ha egy fazekban forralom,es begyujtom.


4. Engem nem az illem erdekel,nem is az,hogy mas hogy gondolja,hanem a szabalyzat,van-e erre vonatkozolag valami kiiras vagy akarmi...?

2020. júl. 5. 19:32
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem használtam sem az "illem", sem a "gondolom" kifejezéseket.

Te dolgod, ha nem fogadod el.

2020. júl. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

6. Ha a szabalyzatban szereplo tenyeket irtad,akkor kerlek linkeld be nekem a toltoallomas oldalan talalhato pontos linket,ahol olvastad ezeket.

Köszönöm!

2020. júl. 5. 19:47
 8/21 anonim ***** válasza:
48%
nem tudok róla, hogy lenne ilyen szabály. Tudtommal a benzingőz képes berobbanni. A diesel autómat én is néha úgy tankolom, hogy nem állítom le a motort ( automata kútnál, ahol nem megyek be fizetni) Szerintem nem ütközik előírásba, de csak polgárpukkasztásból felesleges. Amit leírsz, az jogos, ha pályázol, nem árt járatni kicsit a motort leállítás előtt. De ha tudod, hogy félre fogsz állni, akkor 1-2 km-rel a kút előtt visszaveszed kicsit a tempót, így mire odaérsz, már nem lesz olyan problémás a leállítás.
2020. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nincs ilyen szabály már (ha mégis van, jól titkolják :).

Motorkerékpár és benzin esetében látok némi veszélyt, de nem ez a kérdés. [Katonakoromban az alakulat üzemanyag szolgálat főnöke cseszett le, amiért "feleslegesen" leállítottuk a teherautót tankolás miatt, pedig tudtuk, hogy be kell húzni, mert nem indítható.]

2020. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%
3. A gázolaj nem robban fel, még gyufával is nehéz meggyujtani.
2020. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!