Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet a benzinkúton járó...

Lehet a benzinkúton járó motorú autóba tankolni? Mit mond erre a szabályzat?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy pályán jól meghajtottam az autót,és közvetlen utána bemegyek a kútra tankolni,és nem állítom le,mert hagyom visszahűlni a turbot, az autóban meg ülnek rajtam kívül,szóval nem csak úgy otthagynám amikor bemegyek fizetni.

(Diesel)


(A kerdesre kerem a valaszt,aki csak irogatni akar es kiforgatni a kerdest,az legyen szives,most ne szoljon hozza!)



2020. júl. 5. 19:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A szabály él, nekem úgy rémlik, piktogramon van feltüntetve a kutakon. (Shell kúton láttam legutóbb ilyet.)
2020. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell túllihegni a dolgot. Sosem felejtem el, amikor egyszer a seregben éjjel őrségben voltam, és töltötték a laktanya saját belső benzinkútját (rakás Lada és UAZ volt, benzin is kellett). Egy gyújtáshibás V8 benzinmotoros Ural tanker hozta a löttyöt. A tankerság biztonsági átalakítása annyi volt, hogy a kipufogó elöl volt keresztben a lökhárító alatt. Az átfejtőszivattyút a motor hajtotta, emiatt közel maximális fordulatszámon pörgött a V8, folyamatos durrogó gyújtáskimaradással. A kipufogócső és dob vörösen izzott. Mégsem történt semmi baj, pedig a 80-as években üzemanyagpáraelszívás és hasonló dolgok még nem léteztek.
2020. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
37%

Rendszeresen tankolok úgy hogy a turbo timer még járatja a kocsit, de a százas pisztoly már csorgatja a naftát. egyszer ugatott a kutas az elmúlt években, de nem volt kiírva akkor sem.


kilencvenes években még ki volt írva.

2020. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
19%
Veszélyes!
2020. júl. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
42%
Ha lenne jogsid és életedben tankoltál már nem kérdeznél ekkora bődületes hülyeséget. Amennyiben tankoltál már, akkor javaslom tanulj meg olvasni és amennyiben van jogsid törd ketté.
2020. júl. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
29%
Ne csinálj ilyet, nagyon veszélyes, hiába dízel. Se emberéleteket, se sokmilliós kárt ne veszélyeztess.
2020. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze van a jogsinak a tankoláshoz? Egy árva szót nem mondanak róla az oktatás során, nekem is jogsiszerzés után kellett megkérdezni apámat, hogy hogy kell tankolni. A sofőrök egy része nem is érti az autó működését, hogy miért kell váltani, csak megtanulja, hogy kell, aztán kész, tehát az, hogy valakinek van jogsija nem jelenti azt, hogy akár valami halvány műszaki érzéke is lenne. Valaki például egyszer sem tankol életében, mindig a kutasokra bízza. Járó motorral tankolni max önkiszolgáló kutaknál van értelme, ahol nem kell bemenni utána, hanem egyből folytatjuk az utat, vagy olyan esetekben, mint nemrég az a csávó, aki megdöntötte az USA keresztül autózásának rekordját. Normál körülmények között szerintem is érdemes előtte lassabban menni, vagy a parkolóban járatni egy keveset a kocsit.
2020. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%
azért aki itt a végén a veszélyes és a mindjárt mindenki meghal a többi megsebesül kategóriát válaszolta, az elmesélhetné, miért mondja ezt?
2020. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Kedves itGAY!


Kérlek küld el nekem is amit a töltőállomások oldalán olvastál!


Köszönöm!


18. Választ nem tudnak adni,mert Ők a TV-ből tájékozódnak... ugye a filmekben is az van,hogy amikor felborul egy autó,és folyik az üzemanyag,akkor törvényszerűen mindig felrobban.

Innen ered a kommentjük alapja és téged meg lepontoznak,mert visszakérdezel...

2020. júl. 7. 09:56
 20/21 anonim ***** válasza:

Szóval levonhatjuk azt a következtetést, hogy egyikünk sem tudja a választ, csak a tapasztalatainkból eredően gondoljuk valahogyan (a tapasztaltabbak bátrabbnak tűnnek).

Azt javaslom a kérdezőnek, hogy írjon érdeklődő emailt a nagyobb üzemanyagos cégek ügyfélszolgálatának és esetleg műszaki egyetemekre járműves tanszékeire és kérjen szakmai állásfoglalást.

2020. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!