Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Károkozásnak számít az, ha...

Károkozásnak számít az, ha valaki egy ABS nélküli autóban vészfékezés során elblokkolja a kerekeket, de annyira, hogy a gumik egy ponton jelentősen elkopnak?

Figyelt kérdés

Tehát ha van például egy olyan balesethelyzet, amiben ütközés nem történik, de az egyik autós úgy jár mint amit a kérdés címében leírtam, akkor az mit kellene tenni? Ugyanúgy "balesetnek" számítana amiatt, mert károsodás érte az autó valamelyik részét (jelen esetben a gumikat)?

Ha nem számítana balesetnek, és tegyük fel hogy aki elblokkolta a kerekeit és ezáltal lekukázta mind a 4 gumiját nem volt vétkes, akkor neki ki fizeti meg a kárát? Saját zsebből kell új gumikat vennie?

A kérdés onnan jött, hogy YouTube-on van egy csomó olyan videó (pl. mostanában Stop Cham-et nézek, abban is szoktak ilyenek lenni), amiben ugyan az történt mint amit most leírtam és a vétkes fél legtöbb esetben simán elhajt a helyszínről, "nem keletkezett kár, minek álljon meg" elven.



2020. júl. 6. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem egy vészfékezéstől nem kopik annyit a gumi, hogy használhatatlanná váljon. Nem olyan, mint a Forma 1-ben, hogy kockásra lehetne fékezni. Nem mondom, hogy extrém esetben nem fordulhat elő, de kb úgy tudom elképzelni, hogy 180-ról nullára úgy, hogy közben tényleg ne mozduljanak a gumik arról az egy pontról, ahol először blokkolt a kerék. Valószerűtlen.
2020. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem tud annyira deformálódni a gumi egy vészfékezéstől.
2020. júl. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az egyik ilyen vészfékezős videóban lefotózták a gumit is. Kb. 5 centis részen 0-ra volt kopva, nem volt rajta semmi minta, oldalt pedig még volt rajta kb. 4-5mm mély bordázat. Akkor az annyira rossz minőségű gumi lett volna, hogy így el tudott kopni? (Mindjárt megpróbálom megkeresni ezt a videót, kb. 1 hónapja láttam, talán még benne van az előzményekben.)
2020. júl. 6. 10:47
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Valójában, ha blokkoló kerekekkel el tudta kerülni az ütközést, akkor értelmesen adagolva a fékerőt, nem blokkolva még korábban meg tudott volna állni. Miért is kellene fizetnie valakinek azért, mert a másik vezetéstechnikailag zokni?
2020. júl. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát.. autópályán azért le lehet kockázni a gumit, vannak azért olyan puha keverékek amiket nagyobb tempónál városban is.
2020. júl. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A téligumikat lehet egyetlen fékezéssel így lekoptatni csumára a nyári hőségben, de azt is 130-ról. Akkor is csak az első kettőt. Egyébként nem szokása a gumiknak ilyen durván kopnia.

Ez nem tartozik bele a károkozásba amiről te beszélsz, ehhez külön polgári peres úton feljelentést kell tenned, aztán vagy nyersz vagy nem. Valószínű a két gumi olcsóbban kijön és előbb meglesz, mint egy ilyen ügy végére járni.

2020. okt. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!