Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha sima motorolaja...

Mi történik ha sima motorolajat töltök a szervokormányba?

Figyelt kérdés
Lyukas a szervótartály így kb 2 hét alatt elfolyik az olajam. Az autó öreg már, csak rövidtávon használom, nem akarok már rá költeni. Ha sima motorolajat töltök szervoolaj helyett, ugyanúgy fog működni?

2020. júl. 8. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Ha már amúgy is bontószökevény, akkor inkább váltóolajat tölts bele, ha van kéznél, mert az jobban hasonlít a szervó-olajra (a szervó- és váltóolaj hidraulikus nyomásra van optimalizálva, míg a motorolaj kenésre van optimalizálva).


Menni fog vele így is, de eléggé "rugós" lesz, szerintem nem is biztonságos.

2020. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Motorolajat szerintem ne.

Váltóolajat bizonyos márkák használnak is szervófolyadék helyett (BMW), ettől még nem az való oda. Működni fog, egy ideig biztosan, de nem tudom, miért nem fér bele az olaj helyett a szervofolyadékot megvenni... fékekhez, gumikhoz, futóműhöz is így állsz hozzá? Mert ha igen, és belémrongyolsz mondjuk hátulról egyszer mert nem tud megállni a vasad, akkor nagyon zabos leszek, és szerintem sokak nevében beszélek.

2020. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Az nem abba való, hidraulikaolaj kell bele.
2020. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tönkreteszi. Más a viszkozitása.

Vàltóolajat (atf-et) használ a BMW a szervókba hála az égnek, mert a régi bmw kormányművek engednek mint állat és az ATF olcsóbb.


Ne vedd sértésnek, de sajnos ha meg kell venni a bele való olajat akkor meg kell venni. Ha nem futja rá akkor sajnos jelenleg nem futja az autóval való közlekedésre. Nincs abban semmi ciki. De ne ronts a helyzeten.

2020. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 D. Brasco ***** válasza:
Ha már arra sincs pénzed/kedved stb hogy legalabb a bele valo olajat önts utána.....vagy hogy egyaltalan ezt a piti hibát megszüntesd,hogy lyukas a tartály.....nos akkor add le azt a szart a bontóba és ne vezess többet,mindenkinek jobb lesz úgy!
2020. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb és olcsóbb befoltoznk, vagy cserélni a tartályt egy bontotra, mint folyton utánöntözgetni. Nem is értem
2020. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az megvan, hogy a szervóolaj olcsóbb, mint egy motorolaj?
2020. júl. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
AUTOMATAváltó olaj megy bele..nem sima kéziváltóé!!! nagy különbség!!!
2020. júl. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!