Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha ráfordítom a kulcsot az...

Ha ráfordítom a kulcsot az autóban és megy a rádió, akkor idő után lemerül az aksi? Ha járatom a motrot, akkor nem? Megy addig amíg üzemanyag van? Hogyan működik ez a része az autónak? Vagy pl. a klíma?

Figyelt kérdés
Nem értem. :D

2020. júl. 8. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jár a motor akkor a rádió az akksiról megy, de a motor nem tölti a rádiót a generátor által.


Ha jár a motor akkor az tölti az akkumulátort, így nem merül le ha megy a rádió.


Klímához meg alapból kell járni a motornak mert a motor hajtja meg a klímakompresszort.

2020. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, lemerül.


Ha jár a motor, akkor a generátor tölti az akksit.

2020. júl. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

jézus... látszik fáradt vagyok :D

jól elírtam az első mondatot.... tehát:


Ha nem jár a motor akkor a rádió az akksiról megy, de az akksi ilyenkor nem töltődik mert nem jár a motor. Ha jár a motor akkor a generátor tölti az akksit, így addig rádiózhatsz amíg akarsz.

Ha csak úgy rádiózol akkor akár le is szívhatja az akksit.

2020. júl. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Maga a rádió az nem meriti le az akkut, annyira kevés a fogyasztása.

Inkább a gyujtás és a vele amik áramot kapnak. Ha dizel akkor az izzítás nagyon meriti.

2020. júl. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

#4

Nem az volt a kérdés, hogy mennyi idő alatt, hanem hogy meríti-e?

Mivel a rádió is egy fogyasztó, ezért képes lemeríteni az akkut ha nem jár a motor.

2020. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

#4

Bármi lemeríti, ami áramot fogyaszt.

Hogy mennyire, meg mennyi idő alatt, az többtényezős.


Nekem már cserés az akksi, meg eleve kicsi amperórás.

Nemrég viharban félreáltam. Vészvillogó + rádió fél óra alatt lemerítette annyira, hogy utána kuncsoroghattam, hogy bikázzák be :)

2020. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, lemerül. Ha járatod a motort azért nem merül le, mivel a motor meghajt egy generátort, az meg tölti az akksit.
2020. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 45 Ah akkut nem merítette le, pedig órák hosszat ment a rádió.

Persze ha olyan rossz az az akku , mint előttem írja , na akkor letudja szívni.

2020. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 Előbb-utóbb minden akksi lemerül, ha gyújtáson hagyják akár napokig.
2020. júl. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Leállított motornál minden elektromos fogyasztó az akkuról megy. Ha nagyon lemeríted, nem indul be az autó.

Ha jár a motor, akkor a motor által meghajtott generátor látja el a fogyasztókat és emellett tölti az akkut.


A klímának nem csak áram kell, a kompresszort a motor forgatja. Tehát leállított motornál nem működik a klíma.

2020. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!