Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piaggio Liberty vagy Honda SH...

Piaggio Liberty vagy Honda SH robogó? 125 v 150 v 300?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A2 vagy korlátlan A jogsi megszerzése után szeretnék robogót venni. Piaggio Liberty vagy Honda SH a kiszemelt. Jelenleg az SH felé húzok. Van valakinek tapasztalata, hogy két utasnál érezhető-e a 125 és 150 közötti különbség? Liberty vagy SH? Max 125-öst tudnék újként venni. Használt motornál mire érdemes figyelni? Milyen évjárattól van ABS?

Nagyon köszi



2020. júl. 9. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Picit érezhető :) Én itthon 125-ös supermotoval mentem elég sokat utassal, utána pár napot egy 110-es robogóval Cambridge/London tengelyen, szintén utassal, már az a 15 köbcenti is érezhető volt kicsit.


Egyik barátom hasonló cipőben van, mint te, én neki viszonylag sok utánajárás után az SH300-at javasoltam, főleg utassal.


ABS extraként 2007-től, 2011-től fixen.


Nem feltétlenül kell, érdemes újat venni, főleg ha ezek szerint nem vet fel a végtelen mennyiségű pénz.


Ha leginkább egyedül mennél és leginkább városban, agglomerációban, akkor elég az SH150 is, ha szeretnél néha autóúton menni, utast vinni akkor ajánlott az SH300.


Használt motornál erősen ajánlott első tulajosat venni, és megnézni, kitől veszed, mennyire volt lelkiismeretes. Nekem pl használt motorom van, de az összes szervizről minden számlát elrakok, hogy az esetleges következő tulaj lássa, valóban megadtam mindent, amit kellett.


Én eddig 3-szor vettem használt motort (125/650/900) és csak a 3-nál sikerült jót kifognom. A 650-esnél jeleztek a kis vészcsengők, de megvettem ennek ellenére: pórul is jártam.


Ha nem értesz hozzá, érdemes vinni valakit, aki igen. Én pl megnézném a fékfolyadékot, féktárcsát, betétet, ha van középsztender, az első meg hátsó kerekeket megrángatnám oldalra, hogy kotyog-e, ha vannak karcok, repedések az idomon, akkor rákérdeznék, ilyenek. Figyelném a tulaj minden reakcióját, válaszát, testbeszédét.

2020. júl. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A különbséget pont két személynél lehet észre venni, ha egyedül méssz szinte nincs is semmi különbség. Amikor kell az a pár lóerő akkor az sokat tud segíteni.
2020. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!