Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 glx vásárlás?

Suzuki Swift 1.3 glx vásárlás?

Figyelt kérdés

A következő dolog merült fel bennem.


Kb. 400 ezer Ft-ért szinte szalon állapotú régi Swiftet lehet venni olyan 2000 környékit, vagy azutánit. Első autónak ennél többet nem is szánnék rá. Megérné ennyiért? Nem tudok ennél kevesebb pénzből fenntartható autót ezért a pénzért, ráadásul 400 ezerért láttam már VALÓS 100 ezer km alatt futott darabot is. Az tényleg jó dolog.


A bökkenő viszont. Egyrészt ugye biztonsági szempontból nem egy jó darab, meg nem is egy autómániás fiatal álomautója. Hogy csúnyán fogalmazzak nem egy menő autó, de nem is a “nem menőséggel” van a baj, hanem azzal, hogy ez szerintem kimondottan unalmas. Bár nyilván a megbízhatóság és az olcsó fenntarthatóság a cél, szóval ezt tudomásul veszem, hogy ilyen. Viszont arra gondoltam, hogy lefóliáznám a hátsó ablakokat, és lecserélnék egy két külső elemet rajta. Gondolok itt lökhárítóra, valami hátsó Spoilerre, meg egy jó felnire, esetleg matrica stb. Bevallom nem vagyok képben ezekkel, kérlek emiatt ne szóljatok le, csak fiatalként mégis vonz egy kicsit az ilyesmi, de természetesen szigorúan külső “tuning” lenne, motort nem babrálnék, nem is mennék őrült módjára, belsőleg max annyi történne, hogyha létezik ilyen Swiftbe, akkor idővel sportülések, sportkormány, de ez már csak amolyan bónusz.


Ez megoldható szerintetek? Kell rá valami engedély? Amennyit tudok a témáról, nem lehet csak úgy kedvemre cserélgetni mindenféle dolgot meg átmatricázni, szétfújni, lefóliázni az autót.



2020. júl. 9. 19:21
 1/8 veterán vas ***** válasza:
88%

Ha megnézed egy márkás felnigarnitura árát, plusz a rávaló gumikat, ehhez hozzáteszed a két sportülés és a kiskormány árát is akkor már régen túl vagy az autó beszerzési árán. Csak azért mondom, mert ha 2-3 év mulva el szeretnéd adni, akkor ebből a plusz költségekből egy fillért sem fogsz viszontlátni.

Szerintem vedd meg 400-ért, kapja meg ami szükséges, /olaj, fék általános karbantartás/ és semmi több.


"tuning" .....hagy már.

2020. júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Klímásat és nem rohadtad vegyél és akkor megéri


GTI motor (és ennek piszkálása) esetleg 1.0-ás váltó, ezeken mást nem érdemes babrálni (nah jó egy normális alufelni esetleg sötétítés azt ennyi)

2020. júl. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
66%

Hány kérdést fogsz még kiirni ezzel kapcsolatban?!?

Egyebkent ha meg már ennyi penzert veszel egy valoban vigyázott,jo allapotu keves kilometeres swiftet,azt ne tuningold.

Vagy ha mindenáron hülyegyerek bojleres auto kell,akkor meg eleve olyat vegyel.....a diszkótuning sosem megy ki a divatbol,es mindog van beloluk elado peldany

2020. júl. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 az ilyen hozzászólóknak üldözési mániájuk van vagy mi? Ez az első kérdés amit kiírtam ezzel a témával kapcsolatban, nem tudom más mit írt ki, vagy mit csinált.


Közben én is elkezdtem amúgy gondolkodni, hogy 400 ezerért egy fullos állapotú, klímás, keveset futott darabot is ki lehet fogni, amit 3-4 évig még gond nélkül használhatnék, szóval lehet nem kellene széttuningolni.


Meg néztem, hogy 45 ezer Ft egy első lökhárító, ugyanennyi egy hátsó, 30-40 egy db felni, a jobbak 50, szóval ahogy számolgattam csak a külső “tuning“ annyi, mint amennyiért megvettem, így akkor felmerül a kérdés, hogy erre a célra elég lenne egy 200 ezrest venni, csak az meg olyan állapotú, hogy arra meg nem nagyon érdemes költeni.

Mivel a megbízhatóság az első, így a tuningolást akkor hagyom. Max, ha lesz később több pénzem autóra, akkor egy eleve olyan autót veszel, ami alapból “tuning hatású”. Mondjuk egy Honda Civic.

2020. júl. 9. 20:25
 5/8 D. Brasco ***** válasza:

Nincs üldözési mániám,csak nem gondolnám hogy micsoda véletlen,hogy valaki hét eleje óta naponta írkálja ki a 400ezres patika swift kerdeseket és most te is........

Ennek az egesz tuningnak meg túl azon hogy semminertelme,ahogy te is szamoltad mégegyszer elkoltened ra a vetelárat igy az egesz már 800-ba lenne......annyiert meg autot is lehet már venni nem egy rossz régi tunerjóska swiftet.

2020. júl. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hallod, úgy jársz mint én, becsavarodsz, utálod, mégis használod majd megszereted majd néznél másikat, de semmi ok, hogy eladd csak a megfelelés mások fele majd azt is lexarod mert olcsó majd az lesz, hogy akkor nézel Toyotát ,de az is unalmas, majd visszamész oda, hogy mégis jó a Swift.


Ezt csinálom pár éve,tudom. Nem tudnám lecserélni, el sem kellett volna kezdeni, egy retkes francia kellett volna, egy Megáne.. ( nem '97 előtti francia mert azok jók ).


Ford Pumát nézz.

2020. júl. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"de semmi ok, hogy eladd csak a megfelelés mások fele"


Aki ez miatt cserél le autót az egy madár

2020. júl. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 QQRIQ20 ***** válasza:

Szerintem már megválaszoltad magadnak a helyes döntést. 400 ezerért egy megvigyázott darabot kell venni. Bár ennyiből már lehet venni sedant is, amibe szereltek 1.6-os motort. Az sokkal jobban megy, illetve elöl jóval nagyobb helyed van.

Vagy a másik opció, hogy 1.3 16 szelepeset veszel, az 84 lóerős. Én ültem már olyanban, elég jól szedi a kerekeit. Ezekből létezik amúgy egy sportos kiadás (GS) ami 3 ajtós, sport üléses. Csak ugye ezeket előtted is fiatalok használták, nem mindig kapták meg a kellő törődést.

Végül is mindegy, hogy milyen swiftet veszel, csak rozsdás ne legyen. Mert azt egy vagyon rendesen megcsináltatni. A helyedben mindenképpen 1.3 motorost vennék, mert az ezres semmire nem való.

A swift jó döntés, mert fillérekért van hozzá alkatrész, gumiabroncs és a biztosítás, átírás is jóval kevesebb, mint más autóknál.

2020. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!