Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi RS6 mennyire durva egy...

Audi RS6 mennyire durva egy kezdonek?

Figyelt kérdés

Ugy tudom 600 loero felett vannak, 4 literes turbos benzinmotor.


-elmeleti kerdes-


2020. júl. 11. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

sose értettem az ilyen elméleteket, hogy húúú kezdőnek max 70 lovas gép kell


van ismerős, aki majdnem kinyírta magá egy szakadt f astraval mert verette a pályán friss jogsival, még csak be se kötötte magát


és olyan is van, aki már 15 évesen vezette a fater 500 lovas gépét, de normálisan, szabályokat betartva, később neki rs4-et vettek, párszor ültem mellette, totál normálisan közlekedett, szabályokaz betartotta, üres szakaszokon lépett oda néha neki

2020. júl. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem kötözöl sülyokat a lábadra akkor nem durva
2020. júl. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Semennyire.

Ez egy nagyon biztonságos autó, tele vezetéstámogató rendszerrel, ha betartja a közlekedési szabályokat, akkor nem nagyon tud hülyeséget csinálni.


Ha már itt tartunk egy huszonéves kéziváltós harmatgyenge kisautó sokkal durvább egy kezdőnek. Kezdjük azzal, hogy elindulni is alig tud vele egy kezdő; nincs semmi elektronika: ha túl nagy gázzal indul kikapar a kerék, ha egy kanyarban megcsúszik, akkor nincs esp, ami visszahozza az autót, nincs abs, így ha besatuzik, akkor irányíthatatlanul csúszik tovább; előzést, besorolást sokkal jobban ki kell számolni, mert nincs tartalék. Végül ha balesetezik, örülhet ha egy darabban ki tudják szedni a tűzoltók.

2020. júl. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Melyik RS6? Egy zsír új vagy egy 20 éves? Mert tök nem mindegy.

A zsír új az tök jó első kocsinak is csak fogd vissza a lovakat, a 20 éves pedig pénzügyi öngyilkosság még 10 éves jogsival is.

2020. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Uj
2020. júl. 11. 10:58
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Új az szerintem jó ha tud bánni a lovakkal az ember, bár egy kisebb koccanás is drága mulatság lesz, első autónál meg rendszerint ez elő szokott fordulni, minimum egy horzsolás.
2020. júl. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
De most komolyan hova tart ez a világ ? 600+ lóerős autót ajánlotok kezdő vezetőnek ? A fejem fogom hogy mennyire elvetemült lett az emberiség... Figyelj kérdező, nem tudom hogy ez a kérdésed egy vásárlási szándékot takar e az említett autóval kapcsolatban vagy csak valami élmény vezetést akarsz kipróbálni, esetleg apué,rokoné,baráté az autó de a kérdésedre az a válasz. A VALÓS VÁLASZ: hogy nagyon nagyon durva kezdőnek egy RS6-os Audi és mind1 hogy melyik évjáratról beszélünk. Nem fogod tudni megállni hogy ne nyomd neki.Vezethetsz te nagyon jól, lehetsz te nagyon ügyes de ilyen autókkal kezdőként, tapasztalatlanként nagyon nagyon könnyű bajba kerülni, akkora bajba is amekkorára nem számítanál. Volt 150 , 250 és 560 lóerős autóm is. Utóbbinál hálát adtam az égnek hogy nem fiatalon, kezdőként ülhettem benne hanem sok sok év vezetés után. Az ilyen teljesítményű autók félelmetesen gyorsulnak, az egy dolog hogy pozitívumként reggelig lehetne beszélni róla hogy mekkora szuper jó élmény de van egy másik oldala is ennek a dolognak hogy rendkívül veszélyes mert egyik pillanatban 70-et mutat az óra aztán másik pillanatban oda nézel és hupsz 190 és annyira gyorsan történik ez az egész meg annyira a hatása alatt vagy az autó hangjának,erejének hogy nem tudsz reagálni kellőképpen egy esetleges szituációban ha gond üti fel a fejét. És ez csak egy példa a nagyon sok közül. Én semmiképpen nem ajánlom hogy ilyen autóval járj kezdőként, hidd el nekem hogy nem fogod tudni megállni hogy ne állatkodj vele. És azt is elárulom hogy " okosan és nagyon odafigyelve " nem lehet állatkodni ilyen autókkal. A legjobb tanács amit adhatok neked hogy csak akkor de tényleg csak akkor nyomd neki ha nincs senki az adott úton csak te, és ha JÓ az út nem pedig nyomvájús,kátyús igazi magyar út. Ritka igen de azért akad... Illetve hogy legyen uralmad a gázpedál fölött és ne akard mindig a magas fordulatszámot... Illetve autópályán a belsősávban rendkívül figyelj hogy a külsőből aki bejön eléd megtudj állni időben mert aki be akar jönni a belsőbe nem lát téged elég jól de te pillanatok alatt oda fogsz érni a semmiből ! Forgalmas úton tapasztalatlanként öngyilkosság jellegű tevékenység ha nyomod neki eszetlenül. Remélem tudtam egy kicsit segíteni.
2020. júl. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem azzal van gond, hogy sok a ló meg a nyomaték meg könnyen elkapja az embert a hév. Ha valaki hülye, megöli magát (és másokat) egy F Astrával is.


A gond akkor lesz, amikor valami hirtelen, váratlan történik. Amikor kiugrik a falevél árnyéka az útra, vagy a semmiből előbukkan egy pocsolya ami megijeszti a kezdő vezetőt. Esetleg egy szembejövő kerül egy kavicsot, amitől megijed a kezdő sofőrke.


Egy nyugis autónál egy hirtelen félrerántott kormány, egy szükségesnél erősebben betaposott fék, akár egy feleslegesen kinyomott kuplung miatt másképp reagáló autó vagy egy véletlen fék helyett gázra lépés nem feltétlen halálos, addig egy sokszáz lóerős vas azonnal ölni fog.


A vezetéstámogató rendszerek sokat számítanak, de alapvetően normális közlekedési körülményekre vannak méretezve, egy kezdő sofőr teljesen rossz reakcióját nem fogják tudni kivédeni - és minél vadabb a verda, annál kevésbé.


A százplusz lóerős motorokat is ezért nem szokás kezdőknek ajánlani: nem akkor van gond, amikor normálisan vezet az ember, hanem amikor váratlan történik.

2020. júl. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem tud egy kezdő vele normálisan közlekedni. Egy kezdőnek először meg kell tanulni, mit jelent gyenge autóval előzni, gyorsítani, váltani, stb. Ezután jöhet az erős autó.
2020. júl. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kezdő sofőrnek én sem javasolnám. Nehezebben tud átszokni másik autóba, ha ebben is úgy letapossa a gázpedált mint egy gyenge tanulókocsiban, abból baj lehet.
2020. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!