Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mérlegállás,hogy van benzines...

Mérlegállás,hogy van benzines autóval?Meg elindulás?Két hete vizsgáztam le vezetésből diesel autón.Nekünk benzines van itthon és folyton lefulladok vele.Meg az emelkedőröl indulás?

Figyelt kérdés

2020. júl. 11. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
A mérlegállás a talajtornában van, nem vezetés közben. Egyébként vezetéstechnikailag nincsenek nagyon durva különbségek a dízel és benzines autók között.
2020. júl. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Csak egy idézet egy autósiskola oldaláról (forrás a Google számtalan találatának egyike a "mérlegállás" kifejezésre):


"A feladat szóbeli ismertetése után az oktatónak be kell mutatni a gyakorlatot. Önmagában nem a műveleti sorrend megjegyzése és betartása az, ami nehéz, hanem a gázadás és a tengelykapcsoló megfelelő működtetése. Sík úton a tanuló már ismeri a két pedál „mérlegállás” technikán alapuló kezelését, a jármű emelkedőn való megtartása (megállítása) és elindítása azonban kifog rajta. "

2020. júl. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Mi a kérdés? Mi az a mérlegállás? Jógázol a kocsival?


Benzines autónál kell egy kis gáz elinduláshoz, és nagyobb fordulaton kell tartani, mint egy dízelt. Először nehéz lehet megszokni, de egy kis gyakorlás után semmiség.

2020. júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elvileg nincs nagy különbség,de nekem nem megy...Akkor gyakorlok aztán hátha,amúgy nekem oktatóm mindig azt mondta,hogy ez a "mérleg állás"
2020. júl. 11. 12:53
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

"a jármű emelkedőn való megtartása (megállítása) és elindítása"


Az én időmben ezt még kézifékes indulásnak hívták. Ha a 2-es nem linkeli be ezt a szöveget, én sem tudtam volna miről van szó.

A feladatot technikailag ugyanúgy hajtod végre benzines autóval is. A különbség, hogy finomabban kezeld, jobban csúsztasd a kuplungot és adj (nagyobb) gázt, mert a benzines, főleg ha még szívó sokkal nyomatékszegényebb. Egy kis gyakorlás és belejössz.

2020. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocsi,akkor lehet rosszul raktam fel a kérdést 😁
2020. júl. 11. 12:56
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Ja, amúgy egyesnek jó nagy nem hasznost!

Egy dízel sokkal nyomatékosabb alapjárat közelében is, könnyebb vele elindulni. Egy benzinmotoros autó is elvileg rászabályoz az alapjáratra, de ez mégsem olyan, mintha nyomatékból meglenne a szükséges erő.


Kérdező: gyakorolj, menni fog. Próbált megtalálni a kuplung fogási pontját. Amikor moccanna az autó, és hallhatóan megváltozik az alapjárat hangja. Nagyon finoman, érzéssel kell ráengedni a kuplungot, később már gyorsan is menni fog. Ha ez a pont megvan, egy kis(!!!) gázt adsz (nem kell bőgetni, elég ha felmegy 1500-2000-re a fordulat), és a motor fordulatszámának emelkedésével egy időben engeded feljebb a kuplungot. Ha az autó már mozog, határozottan, de nem hirtelen teljesen felengeded.

Ha ez más sík úton megy, akkor jön az emelkedő. Ne szégyelld a kézifékes indulást. Kézifék behúzva, kezed a kézifékkaron. ELjátszod ugyanazt, mint fentebb, amikor kicsit moccanna a kocsi, kiengeded a kéziféket és engeded fel a kuplungot. Nagy gázt csak akkor adj, ha már teljesen felengedted, különben le fogod égetni.

Ha ez már profin megy, akkor az üzemi fékkel tartsd meg az autót. Indulásnál csak annyira engedd rá a kuplungot, hogy épp moccanni akarjon az autó, amint ez megvan, átlépsz a fékről a gázra, nagyon kicsi gázzal egy időben a kuplungot kezded ráengedni úgy, hogy a fordulat ne csökkenjen 1000 alá, és lehetőleg ne is menjen 1500 fölé. Próbáld meg a lehető legrövidebb ideig csúsztatni, 1-2 másodperc alatt el kell tudni indulni.

2020. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
#7: Melyik része az a válaszomnak, amelyik nem hasznos? Valóban nincs jelentős vezetéstechnikai különbség a dízeles és a benzines autók között, mivel igaz, hogy a benzines motornak alapjárati fordulatszámon kisebb a nyomatéka, de más a váltó áttételezése is. Egyébként pedig egy dízelautóval történő indulásnál is illik gázt adni a kuplung felengedése közben.
2020. júl. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
#8 ezt mondd az átállított alapjáratú dízeles oktatójárművek után benzinesbe átülő és az elején gyakran lefulladó tanoncoknak.
2020. júl. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni kell csak. Vidd el az autót egy nyugodt helyre és próbálj meg gázpedál nélkül, csak kuplunggal elindulni. Csináld ezt meg 10x, vagy amíg nem érzed azt, hogy már mindig sikerülne. Ez után próbáld gyorsítani az indulást azáltal, hogy a gázpedált is használod.


Majd megtapasztalod, hogy a te autódnak mekkora gáz és milyen kuplungkezelés kell az elinduláshoz.

Egyébként amellett, hogy dízellel könnyebb elindulni, elképzelhető, hogy kopott már a kuplungtárcsa, ami nagyban nehezíti az elindulást.

2020. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!