Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1996/4 BMW E36 316I compact...

1996/4 BMW E36 316I compact hibakódolvasás lehetőségek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, hogyan tudom kiolvasni a BMWm hibakódjait (fent leírtam a típust). Továbbá hogyan tudom törölni őket? Válaszokat előre is köszönöm!

2020. júl. 11. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom E36-nál még nem volt hibakód-olvasási lehetősév, ezért sem szeretik a szerelők.
2020. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
elvileg OBD1 protokollt használt, annak kiolvasására van lehetőség?
2020. júl. 11. 22:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Igen van lehetőség hibakódot olvasni, csak egy jóval régebbi szabvány.

Először is a motortérben lévő csatlakozóhoz egy átalakító szükséges. Másodszor pedig egy megfelelő hibakód olvasó, ugyanis ezzel nagyon nem mindegyik kompatibilis. Aztán még a megfelelő szoftver is kelleni fog.

Keress rá ebayen, nem nagy megfejtés.

2020. júl. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Bmw márkaszerviz- 1 munkaórát számláznak érte
2020. júl. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4: magamnak szeretnem elvegezni, otthon
2020. júl. 12. 20:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Bluetoothossal biztos nem fog működni, én vettem átalakított meg egy ilyen elm-es olvasót semmit nem tudtam belőle kiszedni. ugyanígy 94'-es autónál. Viszont kábellel meg egy laptoppal lehetséges,hogy sikerülne.
2020. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 igen ez írtam, hogy nem minden kábel használható ezekhez.

A bluetooth ketyerékből ami nem valami méregdrága (Bosch és társai) felejtős. Ugyan úgy nem fog működni a Vag-Com kábel sem, hiába tudod összecsatlakoztatni.


Ha jól emlékszem nekem ugyan ezt a motort (M43B16) K+D-CAN kompatibilis kábellel sikerült kiolvasni. Ilyet kell valahonnan kerítened.

2020. júl. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!