Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy jó állapotú 2002-es 1,3...

Egy jó állapotú 2002-es 1,3 Suzuki Swiftnél milyen hibákra érdemes számolni?

Figyelt kérdés

Adott egy jó állapotú darab. Megveszem, használom...

A kopóalkatrészeken (szűrők, fékbetétek, olaj, tömítések) kívül milyen meghibásodásokkal kell számolni, amik úgy kisebb-nagyobb periódusonként előjönnek és ezek úgy mennyire vészesek?


Őszintén szólva azon túl, hogy a motorházterőt fel tudom nyitni, és ott egy-két alkatrészt meg tudok nevezni, nem sokat értek az autókhoz, fiatal férfi létemre, csak amiket videókból, magatinokból láttam.


Szóval Unixon néztem, hogy egy kuplung készlet olyan 50-70 ezer közt van, egy üzemanyagazivattyú is bőven 5 számjegyű, valamelyik már 6, és ez ellent mond a közvéleménynek, miszerint a Suzuki fillérekből fenntartharó. Akkor hogy is van ez?



2020. júl. 12. 11:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

A legnagyobb bajuk hogy ebben a korban már a bekötési pontjaik, porrá vannak rohadva.

Lengőkar és stabilizátor rúd nélkül pedig nehéz érvényesülni az utakon.


Gyorsan ránéztem, még egy Exedy kuplung szerkezet is megáll 52k-ban,ami pedig nagyjából a legdrágább márka.

2020. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Unix helyett inkább Kovácsautót nézegesd...
2020. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen árlistát néztél, de túlzó.

Kuplungtárcsa 10e. kuplung szerkezet 20e. üz a. szivattyú 15e.

(fölfelé kerekített árak!)

(annak az autóalkatrészboltnak az árai, ahol évek óta vásárolok)

2020. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1-es voltam, kuplung szettet akartam írni, nem kuplung szerkezetet.
2020. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

[link]


Nem tudom, itt 37 ezer a legolcsóbb, de van 180 ezer feletti is.


[link]


Üzemanyagszivattyú 64 ezer a Bosch, de közben néztem, hogy ott oldalt van 21 ezres is, így akkor ezt benéztem.


"A legnagyobb bajuk hogy ebben a korban már a bekötési pontjaik, porrá vannak rohadva.


Lengőkar és stabilizátor rúd nélkül pedig nehéz érvényesülni az utakon."


Ennek a szériának az utolsó darabjai közül nézegettem, és a kínálat teteje fele, az is megáll 500 ezer Ft körül. Azoknál is vannak ilyen problémák? Még, ha valós 100 ezer alatt futott, és garázsban tartott volt?

2020. júl. 12. 11:56
 6/14 A kérdező kommentje:
Közben látom a második link nem hoz be semmit, az elsőn pedig már nincs ott a 180 ezres kuplung. Idétlen egy oldal ez az unix
2020. júl. 12. 11:58
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Fillérekből tartották fent eddig az előző tulajdonosok. Így lehetséges az hogy ebben a korban már nem a filléreket kell rájuk költeni hanem a forintokat bőven.

Egyébként ne a unixot nézd mert ott kevdezmény nélkül horribilisak az árak.

2020. júl. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor hol érdemes nézni? Azért szoktam ezt nézni, mert csak ezt ismertem eddig, amelyik minden márka minden típusára kiadja az összes alkatrész listaárat. Kovácsautó? Fentebb ajánlotta valaki
2020. júl. 12. 12:40
 9/14 A kérdező kommentje:

Közben ránéztem az oldalra, kiderült, hogy korábban már nézegettem ezt még pár éve, csak nem tudtam, hogy ez a Kovács autó.


Egyébként mennyire muszáj mindenből a drágábbat venni? Pl. üzemanyagszivattyú itt is van 12 ezertől 100+ ezerig. A 12 ezres az semmit nem érne?

2020. júl. 12. 12:46
 10/14 A kérdező kommentje:
Azért azt nehezen tudom elképzelni, hogy ebbe az autóra valaha bárki vett volna 100 ezres alkatrészt, amikor minden ismerősöm röhögve meséli, hogy még soha semmit nem vett bele kopóalkatrészeken kívül. Oké, lehet mondani, hogy eljött az az isőszak, amikor egy nagyobb szerviz már szükségessé válhat, de gondolom nem egy A8-as Audi szervizköltségét kell beleölni akkor sem. Becsületesnepper egyik cikkében olvastam valami olyasmit, hogy ő egyszer látott életében hibás Suzukit, az is azért volt, mert a rulaj nem tudta, hogy olajat kell cserélni benne és évekig ment ugyanazzal az olajjal, mire lassan töbkrement.
2020. júl. 12. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!