Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Passat b5 fenntartá...

MrMike18 kérdése:

Volkswagen Passat b5 fenntartási költségei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára leteszem a jogsit és autóvásárláson gondolkodtam. A pénz megvan az autóra, csak a fenntartási költségek érdekelnének. Kb. havi 35-40 ezer forintot tudnék autóra fordítani. Audi a4-en (ugyan úgy b5, 2000-es évjárat) gondolkodtam, de az túl költséges lenne. Maradtam a VW Passatnál. Motor szempontjából nem valami nagyot gondoltam (pl. v6 meg ilyesmi, nem versenyzésre kell nekem), hanem pl. egy 1.6-os, 1.9-es TDI. Szerintetek megoldható abból a 35-40 ezer forintból a fenntartása?



2020. júl. 13. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

EZ a sokadik ilyen értelmetlen kérdés.

Senki nem tudja hogy neked mennyi lesz a biztosításod , adód.

De azon kívűl ahány autó mindegyikben más megy tönkre, hibásodik meg.

AZt se lehet tudni mennyit hajtassz vele, így mennyi üzemanyagot fogsz tankolni.

Ami a legegyszerűbb az akkumulátor és még ezt lehet tudni vagy megjósolni hogy mennyit bír. Lehet csak 3 évet, de lehet 8-10 évet is bír.

Neki ülhetsz és ezek után kiszámolhatod ha tudod.

2020. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem éppen megoldható, de van valami explicit oka, hogy egy régi dízel kombi lesz első autónak?
2020. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Előző válaszoló:

Olyan autó kell amibe ha valami el is romlik ne legyen drága a cserelese. Es a gepjarmuado stb. is olcsobb regi autoval. De már régebbi fordon mondeon is gondolkodtam

2020. júl. 13. 12:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt meg tudod nézni, hogy a kötelező, időszakos szervizekhez az anyag mennyi.

Bontóban minden hegyekben áll hozzá.

De ilyen kis költségvetéssel nem vennék autót.

2020. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm
2020. júl. 13. 20:34
 6/6 anonim válasza:

Audi A4-nek ugyanannyi a fenntartása, mint a VW Passatnak, mivel az autó kis túlzással szögre ugyanaz.

Viszont a Passat sokkal tágasabb, ezért mindenképp azt ajánlanám. Nekem 1.8T van, LPG-vel, fogyasztása így 11 liter gáz (kB 2500 forint 100 kilométerre), így ki tudod számolni. Idén ezenkívül olajcsere volt, és fékek. Utóbbit nem kell minden évben. Összesen ez volt 60 ezer forint.

Teljesítmény adó 15 ezer, biztosítás 40.

Ha számolunk még egy olajcserét idén, akkor évi 12000 futással a fenntartása 35 ezer forintra jön ki per hó, üzemanyagostól, adókkal együtt.

2020. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!