Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakóautó belső átalakítása...

Lakóautó belső átalakítása megengedett?

Figyelt kérdés

Ha a lakóautóm belső helyiségeit át akarom alakítani pl a konyha, wc, ágyak helyét kicserélném, adott esetben a belső falak elbontásával, úgy mennyiben veszélyeztetem a műszaki vizsgámat? Esetleg új vizsgán való átmenést?


Illetve ha a meglévő üléseket cserélem(ha jól tudom ez bármilyen autónál megengedett), úgy ezeknek a kicsit értelmesebb elhelyezése engedélyeztethető? Milyen jogi akadályokra számíthatok?



2020. júl. 13. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Senkit nem érdekel, azt csinálsz amit akarsz belül.

Talán csak az üléseket a biztonsági övekkel nem alakíthatod át.

2020. júl. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

A műszakin bukhat!

És balesetnél a közlekedési hatóság is beleköthet.


Tudom, mert dolgoztam mozgóboltokat, és büfékocsikat gyártó cégnél.

2020. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

"Senkit nem érdekel, azt csinálsz amit akarsz belül."

Hát persze.

Azért ugrik a forgalmi a helyszínen ha pld. furgonól kiszeded a térelválasztó rácsot.

2020. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Miért bukhat meg ember???

Nehogy azt mondd hogy ha az ágyat , wc-t máshová rakja akkor az hiba!!!

2020. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

4.-nek.


Pedig az. Megváltozik a jármű súlypontja, ami miatt a kanyarodási és úttartási tulajdonságai.

2020. júl. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
Senkit nem érdekel, hogy mit csinálsz belül. Nem nézik és nem is tudják nézni, hogy mi hol volt eredetileg. A gáztömörség és érintésvédelmi vizsga meglegyen, működjenek a műszaki dolgok és annyi.
2020. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
súlypont miatt nem lehet teljesen átalakítani, viszont az olyan átalakítás, hogy kicseréled a terítőt az asztalon, az senkit sem fog érdekelni.
2020. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Súlypont a francokat! Semmi nem tiltja hogy berakjak az autóba 300kg-nyi munkaakksit, amíg a megengedett össztömeg alatt vagyok. Pedig ez odaver a súlyelosztásnak! Egy 20kg-os budit meg némi osb lapot meg se érez az auto!

Beszéltek itt hülyeségeket...

2020. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Óhhh...a 8. igazi szakértő, biztos ért hozzá, ez lejön a proli, melós stílusából.


Hallgass rá kérdező! >:)


2. voltam.

2020. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a súlypontot hangoztatók keverik a lakóautót és a lakókocsit. Az előbbi egy teherautóból vagy kisteherből épített jármű. Mivel ezek alapból teherszállításra vannak tervezve, súlyponttól függetlenül, semmit nem befolyásol rajta hogy egy 15 kilós WC, vagy egy 5 kilós válaszfal hol van benne.

A lakókocsi már teljesen más helyzet, ott valóban nagyon fontos a pontos súlyelosztás, különben teljesen instabillá, balesetveszélyessé válhat a vontatása.

2020. júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!