Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 300 és 400 ezer Ft között...

300 és 400 ezer Ft között lehet már venni használható és megbízható autót? Első autónak én egy Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V Distinctive 2004-en gondolkozok csak sokan mondták,hogy sok vele a baj,de volt aki dicsérte. Ti mit ajánlotok első autónak?

Figyelt kérdés

2020. júl. 15. 21:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Lehet ennyiért használható autót venni, viszont nem Alfát. Egy jó 147, amire nem költöd rá záros határidőn belül a vételárát még1x, az többe kerül. De akkor is, ez nem suzuki kategória, szóval legyen tarcsiba folyamatosan 1-200k és légy felkészülve rá, hogy el is kérheti ezt az összeget néha, ha jó állapotban akarod tartani. Megbízható, jó kocsi a 147, de 10+ éves autóról beszélünk, ami a sportossága miatt már kaphatott eleget az előző tulajoktól.
2020. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%
A kérdés egyébként, amire érdemes lenne tudni a választ, hogy havi szinten az üzemanyagon felül mennyit vgy hajlandó kocsira költeni.
2020. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Használható, megbízható, Alfa. Ez a három szó nem fér meg egy mondatban.
2020. júl. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%

Volt ilyenem 8 évig (2006-os faceliftes), kevés alfák egyike amelyik normális szerintem. Az egyetlen ok amiért már nem használom, hogy 2 éve vettem helyette egy új Audit, egyébként még simán elvinne bárhová.


Amit tudni kell, hogy a felfüggesztése az átlagosnál gyengébb és cserébe drágább is szervizelni (lengőkar és szilent különösképp szét tud menni). Elektronikai problémákat mondanak neki gyakran, nekem ez abból állt, hogy a jobb hátsó féklámpa kb. 2 évente kiégett, illetve egyszer 8 év alatt lemerült az aksi. Jó nyomatéka van és szerintem a hangja is rendben van egy 4-hengeres dízelhez képest.


Én még másfél milláért vettem akkoriban, azóta persze már nem ér ennyit, de 700-800 alatt szerintem nem érdemes ilyet venni. Ez, ahogy leírták, azért nem egy 20+ éves Suzuki kategória, hanem sokkal inkább VW.

2020. júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Kevés pénzből, első autónak Alfa felejtős. Ha normál áron veszed is szopni fogsz vele, ez egy ilyen márka. Ennyi pénzért valami olcsó GM autót vennék (opel, chevrolet, stb.)
2020. júl. 16. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 D. Brasco ***** válasza:
51%
3-4százért mondjuk már elég sok mindent lehet venni,csak a kérdésben megfogalnazott "hasznalhato es megbizhato alfat" nem.
2020. júl. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem keresgélj inkább Ford focus Mk1

Opel Vectra b (Diesel)!!!!

Fiat Punto ( ha annyira kell az olasz márka)


Ezek mind mind jó első autók

2020. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%

Ennyi pénzért amit te autóra szánsz, használt autó vételnél az első szervizt szokták elvégezni.


Ha ennyi pénzed van, akkor Suzuki Swift. Jó a 147, de amelyik tényleg jó, az még ma is 7-800 körül indul, van 400ert is, de hamar lesz abból 800.

2020. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Egy jó Punto2 kijöhet ennyiből, bár az is inkább 4-500 kategória, ha jó állapotban van. Esetleg nézhetsz Lancia Lybrát az olasz vonalon maradva. Mondjuk ez nem sportos, mint egy 147, inkább kényelmes, de nem egy ördöglakat. Kevésbé kényes.

Focus mk1 is jó választás lehet, megbízható, minimális élvezetet ez is ad a futóműve miatt.

Érdemes lehet még menézni a Citroen SAxokat, Xsara-kat is (2002től). Az 1.6 benzines motor bennük nagyon jó. Hírükkel ellentétben pár típushibát leszámítva (a legfájóbb a hátsó futómű lehet, de ez látszik vásárláskor) nem rossz autók egyáltalán.

A lényeg, hogy lehetőleg szívóbenzines kocsit vegyél és olyat, ami nem rohad. Talán utóbbi a legfontosabb.

2020. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Őszintén mondom nézz valami japánt ennyiért nem muszály Suzukit ami amúgy nem rossz kis autó , pl Honda , első autónak bőven jó egy 5 vagy 6 gen civic nem mennek rosszul cserébe a japán szivo benzines motor örök élet . Ha dízelt akarsz akkor golf 3 , B3 Passat 1.9td vagy tdi ezek ki mennek a világból és olcsón stabilan üzemeltethetőek .

Azért az olasz autókkal vigyázni kell ( alfa , Fiat , stb ) tud zsebbe nyúlós mutatványt produkálni ami által akar az autót vagy a vezetést is meg tudod utálni .

2020. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!