Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Literes kiszerelésű alvázvédő...

Literes kiszerelésű alvázvédő mekkora felületre elég?

Figyelt kérdés

Skoda Octaviámat szeretném alvázvédőzni, amihez literes kiszerelésű, alvázvédő pisztolyba való Motip-es festéket rendelnék, de nem tudom ez az anyag mennyire kiadós? Elég-e pl kettő, vagy több is szükséges?

[link]


Köszi előre is a segítséget!



2020. júl. 17. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a cél, hogy egységesre leszínezd az alját, akkor elég kettő, ha meg az, hogy betöltse a funkcióját és vastag védőréteget képezz, akkor inkább a többszöröse.

De szerintem ennél a festhető rücsinél van jobb anyag is az aljára.

2020. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz a pisztollyal, mert ezek nagyon sűrű, gumis festékek. Könnyen eltömődhet.

Én 1 literes Prevent márkájú alvázvédővel lekezeltem két autót, de igaz, hogy mindkettő alja nagyban burkolt volt és a gyári alvázvédő ott még megmaradt, agy leginkább a lengőkarokra és egyéb szabadon lévő elemekre került belőle.

Tipp, hogy az alvázvédő előtt drótkefével vagy réz kefe fejekkel fúrógéppel tisztítsd meg a rozsdás felületeket és rozsdaátalakító alapozóval fújjad be.

2020. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Szerencsére a kocsi alján még mindig a gyáris gumis alvázvédő van pedig 2001-es évjárat, így csak át szeretném fújni, illetve üregvédőzni, valamit cserélem az öszes gumidugót is. Küszöbnél lesz némi javítás az egyik emelőpontnál. Rendes rücsi pisztolyom van amire direkben fel lehet csavarni a festéket, annél gondolom kisebb az eltömődés veszélye. Meg lehet inkább a Boll alvázvédőjét rendelem, az szimpatikusabb, mert a Motip rücsi spréje mindig lekopott a küszöbről

[link]

2020. júl. 17. 11:23
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A rücsi nem az aljára való, hanem a küszöbökre, sárvédők alsó részeire, stb. Az aljára csak a javításoknál használják és rögtön át kell festeni, mert különben egy idő után kirepedezik. Az aljára bitumenes alvázvédő való, vagy ha a gyári réteg még jó, akkor elég rá egy viaszos bevonat, mint a Mike-Sanders vagy a Dinitrol valamelyik erre való anyaga.
2020. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem erre való.. ez a kavicsfelverődés védő a küszöbre.


Neked az a kátrányszerű cucc kell. Dinitrolt vegyél az jó.

2020. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Elsősorban a köszöb amit kell fújni, a padlólemezen még ott a gyári gumis védelem. Bár nem értem, hogy oda is miért ne fújhatnék a rücsiből? Ugyanúgy tudja az is védeni a rozsdásodástól nem?
2020. júl. 17. 14:46
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha így állsz a kocsikhoz, inkább NE nyúlj hozzá.

Ilyenek miatt van az hogy a későbbi tulaj meg szív mert "jóleszaz" alapon be van gittelve egy luk, meg le van ecsetelve egy kocsi zománcfestékkel.

2020. júl. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7-es Ne saját magadból indulj ki! Meg ha nem tudod megmondani, hogy miért jobb az a bitumenes vacak mint a rücsi, akkor minek mész át támadóba éa szólod le az embert??

45 éves vagyok, és tizenévesen a család Ladáját szereltem, szóval nem vagyok egy link kontár alak!

Meg az autó gyári alvazvédelme sem bitumenes hanem valami gumis anyag, hasonló mint a rücsi. Tehát az én véleményem, hogy egy komolyabb anyag.

2020. júl. 17. 15:36
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van, a bitumenes vacak sokkal inkább oda való, mint a rücsi. Ha hárman mondjuk, legalább megfordulhatna fejedben, hogy lehet benne valami, és jót akarunk.
2020. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi 9-es az normális hangvételű választ!
2020. júl. 17. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!