Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akril festék vagy alvázvédő...

Akril festék vagy alvázvédő lenne a jobb?

Figyelt kérdés

Motor alvázát kellene kezelni. Egy-két helyen rozsdál, rossz akku volt benne és az megmarta, de ahol nem érte a sav gőze ott a festék is ép még a legalsó részeken is.

Az ülés alatt, mellett kell kezelni, kavicsfelverődéstől nem kell tartani, van sárvédő a keréken.

Tehát fizikai behatásnak nem kell hogy ellenálljon a bevonat, csak korrózióvédett legyen. Gondolkoztam az akril festéken, korábban már festettem vele ezt-azt és jónak bizonyult. Érdemes ide inkább alvázvédőt vennem spray formában és azt fújni a felületre? Esetleg az akrilra fújjam az alvázvédőt?

Csináltam már ilyesmit, tudom, hogy fémtisztára kell pucolni a rozsdát de még a meglévő festést is meg kell érdesíteni. Ha elég az akril is 3 rétegben akkor nem vennék alvázvédőt, mellesleg olyan részeken kicsit fölöslegesnek is érzem, ahol idom takarja végig.



2019. dec. 10. 18:56
 1/3 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Akril, aztán arra az alvazvedo
2019. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Zsírtalanításra denaturáltszeszt vagy ro55-öt használjak, ez utóbbi ugye a rozsda eltávolítását is segíti.

2019. dec. 12. 06:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Ro55, desztvízzel lemos, kompresszoros lefújás, passziváló alváz vagy üregvédő, majd arra amit akarsz.
2020. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!