Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gázadásra lefullad az autó?

Gázadásra lefullad az autó?

Figyelt kérdés

Ma reggel kezdte produkálni a hibát, nehezen indult majd dadogva járt, gázadásra pedig lefullad.

Gyorsan vettem bele 4 gyertyát, és gyertyakábelt de a probléma megmaradt. A műszerfalon nincs hibakód, és ami érdekes, hogyha a motortérben a gázbowdent húzom finoman a fojtószelepnél akkor nem fullad le és forog rendesen. (bár néha itt is rángat és durrog de utána kisimul).

Ha sikerült ilyen módon felpörgetni akkor utána már nem áll le gázpedálra sem, bár kicsit dadog.

Ötlet hogy mi lehet ez?


Fiat Bravo 1.6 benzin, 1999



2020. júl. 18. 11:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Sajnos így sem javult a helyzet, ráadásul még a hülye hibakód olvasót se tudtam megcsinálni amit rendeltem.
2020. júl. 28. 21:29
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha csak indulásnál csinálja ezt akkor lehet még a nyomástartó szelep az üzemanyagrenszerben, mely azért felelős, hogy ne follyon vissza az üzemanyag a tankba míg nincs használva. Próbáld meg az acvel felpumpálni, míg ez a szelep el nem kezd "sírni" és utána indíts.
2020. júl. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Rendben, sorra veszem ezt is, ma pedig megpróbálom a hibakód olvasót is beüzemelni amit vettem.


Nem mellékesen köszönöm a kitartó segítséget!

2020. júl. 29. 06:51
 14/17 A kérdező kommentje:
Semmi és semmi. Reménytelen a helyzet.
2020. júl. 31. 23:38
 15/17 anonim ***** válasza:
Autómata szivató bakker!! Beugrott... Az a baja. Valahogy elsiklottam afölött, hogy ha már felpörög akkor gázra is oké. Bocs.
2020. aug. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Az egyik befecskendező szelep ellenállása végtelen nagy volt, az a szelep ki lett cserélve, így már indul az autó, de maga a gázra lefullad probléma továbbra is megvan...


A kopogásérzékelő van még szörnyű állapotban, szét csak törve a csatlakozó, és maga az érzékelő fej is. Azt még holnap kicserélem.


Maradt még ötlete valakinek?

2020. aug. 16. 17:43
 17/17 anonim ***** válasza:

Mérni kell a befecskendezett anyag mennyiségét. Elszegényedik, és leáll.

Kölcsön ECU-t bele! Utána befecskendező csere, ha nem oldódik meg a probléma.

2020. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!