Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás így megoldható?

Autóvásárlás így megoldható?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: 22 éves vagyok. Már régóta szükség volna egy kocsira, csak a család hallani sem akar róla, merthogy mennyi baja van, meg elvisz egy csomó pénzt (nem mintha a szüleim nem vernének el feleslegesen nem keveset) me amúgy is minek. Aztán mindig az van, hogy ide meg oda kellene menni, de nincs kocsi. Nekem is nagyon sz.r a bejárás egyetemre, meg nem nagyon tudok így sehova elugorni, de a világért sem gondolkoznának el egy kocsin, pedig felvetettem már nem egyszer, hogy veszek egyet, mert dolgozok amúgy suli mellett, szóval van félretett pénzem, mivel még velük lakok, és a rezsibe szoktam beadni, másra nem nagyon költök.


Ezt a kocsi dolgot itt megelégeltem, arra gondoltam, hogy a tudtuk nélkül veszek egyet, elvégre elmúltam 18, a költségekbe beszállok attól hogy itt élek, ezen felül azt csinálok a pénzemmel, amit akarok. Szóval van a környéken ismerősömnek eladó autója épp, ha megvenném átíratnám első szerviz stb. még maradna is pénzem.


A kérdés az, hogy az adásvételi ugye ha megvan, onnan jön a kötelező, eredetvizsga, majd okmányirodában átiratás. A kötelező megkötésénél lehet olyat, hogy ne küldjenek postán levelet soha? Nehogy a szüleim vegyék át. Illetve ugyanezt okmányirodába is meg lehetne oldani?


Magyarán nem akarom, hogy bárhonnan bármiről jöjjön valami papír a címemre. Okmányba is ha küldenek vmit, inkább megbeszélem velük, hogy oda jöjjön és megyek érte, ne postázza ki, úgyis van ott ismerősöm.


Értitek mit akarok kihozni az egészből. Egyszerűen a tudtuk nélkül vennék és átirtanék egy autót a saját pénzemből.

Ha nem jön papír nem buknék le, mert parkolni is hátul olyan helyen állnék, ahol senki nem látja, hogy kiszállok belőle, így nem mondanák nekik vissza. Én meg majd idővel 2-3 hónap múlva lassan közölném velük a kész tényeket, hogy tetszik nem tetszik, nekem erre szükségem van, inkább örüljenek, hogy őket is tudom vinni valahova, ha menni akarnak. Egyelőre a vásárlás folyamatából akarom csak kihagyni őket, meg amíg rendezem a műszaki dolgokat rajta, mert nem akarom a felesleges veszekedést hallgatni, hogy így meg úgy rossz döntés stb, meg esetleg meghiúsítanák az üzletet.



2020. júl. 18. 19:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Nem, ezt szinte megoldhatatlan hogy soha sehonnan ne küldjenek levelet a címedre. Max annyit tudnék javasolni, hogy legyél gyorsabb náluk és gyorsan kapd ki a postaládából ha megjön még a tudtuk nélkül.
2020. júl. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%

Megoldhatatlan. A törzskönyvet postázni fogják. De az 2-3 hét az átíratástól számítva. Szóval addigra már nincs mit meghiúsítani.

Kocsit meg ne havertól vegyél

2020. júl. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A KGFB lehet papírmentes, több biztosító még kedvezményt is ad az elektronikus ügyintézésre. A gépjárműadóról viszont mindenképpen papíron kapsz értesítést.
2020. júl. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Inkább közöld velük rögtön az átírás után. Nem kell ahhoz 2-3 hónap. A te pénzedből lenne, te is tartanád fenn. Nekik egyáltalán nem lenne benne pénzük. Innentől kezdve semmi közük hozzá. Autót venni egyáltalán nem egy rendkívüli, hétköznapi élettel összeegyeztethetetlen dolog 2020-ban. Főleg nem ciki.
2020. júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

“Kocsit meg ne havertól vegyél“


Jobb ismeretlen előéletűt venni az ország másik végéből, amikor itt van helyben egy normális?


“A gépjárműadóról viszont mindenképpen papíron kapsz értesítést.“


Az nem mostanában esedékes, de egyébként jóba vagyok az adóügyi ügyintézővel is, mert voltam gyakorlaton ott a hivatalba, megvan a telefonszáma is. Felhívnám úgy is telefonon, hogy az enyémet ne adja postára, bemegyek én érte.


“A törzskönyvet postázni fogják.“


Ezt a központ küldi, vagy az okmányiroda? Mert ha az okmány, akkor ugyanúgy áll az az opció, amit az előző pontra írtam. Ott is ismerek több ügyintézőt, akikkel jóba vagyok, megmondom, hogy bemegyek érte, és ugyanúgy aláírom, átvettem stb.

2020. júl. 18. 20:31
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Akkor minek a kérdés, ha te eldöntötted mit csinálsz?

Igen, jobb idegentő venni. Egy havertól vett autóval csak a szívás lesz. Olvass utána, emberi kapcsolatok mennek rá az ilyen üzletekre, pláne az olyanokra, ahol "csak neked, mert haver vagy, olcsóbban odaadom"

Falun még működhet is, hogy elbugázza az ügyintéző a gépjárműadós csekket, de mi van ha éppen szabin van?

Milyen központ? A kormányhivatal küldi ki a törzskönyvet. De mint írtam, ezek bőven az átíratás után jönnek. Vagy te megvétel után még hetekig rejtegetni akarod az autót a szomszéd utcában?

Ha ennyi ismerősöd van az állami szférában bugáztass ki magadnak egy önkormányzati lakást aztán nem kell rettegni a szülőktől.

2020. júl. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

HA nagyon végig gondolod nincs neked akkora szükséged arra az autóra mint ez a hirtelen hév csak.

Azért mert most van egy kis pénzed, ne égesse annyira a zsebed.

Az se indok hogy szar a bejárás, meg néha elugrani valahová.

Mert ha csak egy kicsit is bevásárolsz vele, sok bajod lesz még ebből.

2020. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#6 nem értem mit kell idegbeteg módjára pattogni. Igen képzeld el ennyi ismerősöm vagy, és hagyd már ezt a süket dumát az ismerőstől vevéssel, mert NEM ez volt a kérdés. Képzeld, olvasgattam a témát, és minden létező valamirevaló fórum leírja, hogy az ismert előéletű autó a legjobb választás, mert tudod, hogy bánt vele, tudod, hogy nem volt rommá törve, nem 5 évente szervizeltette, meg nem tekert rajta vissza 200 ezret. Ez mindenütt alapszabály, hogy az a legjobb használt autó, aminek ismered az előéletét. Ekkora baromságot még nem olvastam, mint amit írtál, úgyhogy kérlek a továbbiakban inkább ne válaszolj a kérdésre. Azt meg pláne nem értem, hogy miért kell idegbeteg fokozatra váltani azért mert reagálok valamire. Zavar, hogy gyakorlatom alatt jóba lettem az ügyintézőkkel, és nem mellesleg látom hogy működik a rendszer? Hogy az ismerősöknek eleve kiszedi a csekket és személyesen adja oda, vagy telefonál neki stb.? Én is csomagoltam gépjárműadós csekket képzeld el, és mondta, hogy xy-ét majd tegyem félre mert bejön érte.


Egyetlen értelmes pontod az volt, hogy kinyögted, hogy a kormányhivatal küldi ki a törzskönyvet. Esetleg annyit kinyöghetsz még, hogy a helyi kormányablak, vagy a megyei kormányhivatal? Mert ha a helyi, akkor veheted úgy, hogy a törzskönyv is el van rendezve, azt is átveszem.



#7

“HA nagyon végig gondolod nincs neked akkora szükséged arra az autóra mint ez a hirtelen hév csak.“


Ha nagyon végig gondolod, nem ismered egyáltalán a helyzetem, hogy a kérdésre válaszolás helyett feleslegesen mellébeszélj. Ja, nincs rá szükségem, csak egyetemen mindig lekésem az első óràt (levelezős vagyok am, de gondolom ez egyértelmű volt), és már néha tele van vele a töke a tanárnak is. Mellesleg ítélet módon rohannom kell a buszállomásról, hogy elérjem a vonat csatlakozást, meg tidzta víz vagyok, mire felszállok a rohanástól, aztán amikor megérkeztem, onnan még rohanni a villamoshoz, hogy azért valamelyik órára mégis csak sikerüljön már beérnem, de igazad van tényleg nincs nekem szükségem arra az autóra.



A továbbiakban megkérhetném a többieket, hogy szigorúan a kérdésre válaszoljanak, ne mellébeszéljenek? Mert a végén még én vagyok a sz.r alak, amiért nem tetszik, hogy leállnak itt egyesek pattogni, meg eltérni a tárgytól.


Tehát: Kötelezőt postázzák???

Megoldható, hogy ne postázzák?

A törzskönyvet a helyi kormányablak küldi ki, vagy a megyei kormányhivatal?

Más egyéb levél jöhet ezeken kívül az elején?

2020. júl. 18. 21:33
 9/19 A kérdező kommentje:
Közbe a sok nem ideillő válasz közt làtom valaki írta, hogy a kötelezőbe van papírmentes értesítés, csak a sok szemét közt elsiklottam felette. Neki köszi a választ.
2020. júl. 18. 21:42
 10/19 anonim ***** válasza:
38%

Itt egyedül te vagy idegbeteg... :D

Kár hogy otthon nincs ekkora szád, akkor meg mernéd venni azt az autót

Nem érdekel melyik hivatalban mennyi ismerősöd van. Opciót adtam rá, hogy ha már ilyen téren van a kapcsolati hálód hasznosíthatnád jobban, hogy ne kelljen attól rettegni, hogy anyu felbontja a leveleidet...

A KGFB-re is kaptál választ, hogy vállalhatod az online kapcsolattartást és nem kapsz levelet. De az szintén 2-3 héttel a megkötés után jönne, ha csekkes befizetést kérnél. Tehát minden postai levél, ami egyáltalán jöhet bármilyen esetben is az autóval kapcsolatban, akkor érkezik amikor az már rég a tulajdonodban van. Tehát továbbra is adott a kérdés, hogy 3 hétig parkoltatod a szomszéd utcában vásárlás után, hogy ne tudják meg? Miért nem költözöl el, ha ekkora para a szülőkkel élni?

2020. júl. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!