Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás így megoldható?

Autóvásárlás így megoldható?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: 22 éves vagyok. Már régóta szükség volna egy kocsira, csak a család hallani sem akar róla, merthogy mennyi baja van, meg elvisz egy csomó pénzt (nem mintha a szüleim nem vernének el feleslegesen nem keveset) me amúgy is minek. Aztán mindig az van, hogy ide meg oda kellene menni, de nincs kocsi. Nekem is nagyon sz.r a bejárás egyetemre, meg nem nagyon tudok így sehova elugorni, de a világért sem gondolkoznának el egy kocsin, pedig felvetettem már nem egyszer, hogy veszek egyet, mert dolgozok amúgy suli mellett, szóval van félretett pénzem, mivel még velük lakok, és a rezsibe szoktam beadni, másra nem nagyon költök.


Ezt a kocsi dolgot itt megelégeltem, arra gondoltam, hogy a tudtuk nélkül veszek egyet, elvégre elmúltam 18, a költségekbe beszállok attól hogy itt élek, ezen felül azt csinálok a pénzemmel, amit akarok. Szóval van a környéken ismerősömnek eladó autója épp, ha megvenném átíratnám első szerviz stb. még maradna is pénzem.


A kérdés az, hogy az adásvételi ugye ha megvan, onnan jön a kötelező, eredetvizsga, majd okmányirodában átiratás. A kötelező megkötésénél lehet olyat, hogy ne küldjenek postán levelet soha? Nehogy a szüleim vegyék át. Illetve ugyanezt okmányirodába is meg lehetne oldani?


Magyarán nem akarom, hogy bárhonnan bármiről jöjjön valami papír a címemre. Okmányba is ha küldenek vmit, inkább megbeszélem velük, hogy oda jöjjön és megyek érte, ne postázza ki, úgyis van ott ismerősöm.


Értitek mit akarok kihozni az egészből. Egyszerűen a tudtuk nélkül vennék és átirtanék egy autót a saját pénzemből.

Ha nem jön papír nem buknék le, mert parkolni is hátul olyan helyen állnék, ahol senki nem látja, hogy kiszállok belőle, így nem mondanák nekik vissza. Én meg majd idővel 2-3 hónap múlva lassan közölném velük a kész tényeket, hogy tetszik nem tetszik, nekem erre szükségem van, inkább örüljenek, hogy őket is tudom vinni valahova, ha menni akarnak. Egyelőre a vásárlás folyamatából akarom csak kihagyni őket, meg amíg rendezem a műszaki dolgokat rajta, mert nem akarom a felesleges veszekedést hallgatni, hogy így meg úgy rossz döntés stb, meg esetleg meghiúsítanák az üzletet.



2020. júl. 18. 19:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A kötelezőt megoldható teljesen elektronikusan elintézni. Akkor semmiféle levelet nem fognak küldeni.

A törzskönyvet a megyei közlekedési hatóság küldi ki. A településed önkormányzatának ahhoz semmi köze. Azt az átírás után 2-3 héttel fogják küldeni. A forgalmit már az átírás alkalmával az okmányirodában odaadják.

2020. júl. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#10

“Itt egyedül te vagy idegbeteg... :D“


Ahhoz képest te kezdted olyan hangnemben. Az első válaszomat visszaolvasva semmilyen olyat nem írtam benne amire fel kellett volna kapni a vizet, de te egyből elkezdtél ezzel a kioktatással jönni, hogy így ne havertól meg úgy ne, amikor a faterja használta a kocsit és akkor is szervízbe vitte, amikor olyan halk zajszerű valamit hallott, amit rajta kívül senki más, hogy nézzék át. Azt is kicseréltette mindig, amire a szerelő erősködött, hogy de az még jó egy darabig. Teljesen gondos tulaj volt. Szóval ezért volt felesleges belemenni ebbe a témába, meg nem is ezt kérdeztem.


“Kár hogy otthon nincs ekkora szád, akkor meg mernéd venni azt az autót“


De nagyon nagy szám van, csak süket fülekre találok. Sajna hiába mondok nekik bármit is, felesleges. Alapvetően kijövök velük, de némelyik témában kár velük vitatkozni, sajátos világnézetük van, csak amikor nekik is menni kellene olyan helyre, ahová tömegközlekedéssel elég necces, olyankor bezzeg minden rokont felkajtatnak, hogy fizetnek érte, csak adja már ide a kocsit.


“Tehát továbbra is adott a kérdés, hogy 3 hétig parkoltatod a szomszéd utcában vásárlás után, hogy ne tudják meg?“


Bár igaz, hogy én kérdeztem, de akkor válaszolok arra a kérdésre, amit nekem tettek fel az én kérdésem alatt (lol). Társasházi lakótelepen lakunk. Nem a régi panel, tégla építésű 4 emeletes házak, mögöttük parkolóval. A mi lakásunk, meg az a tömb, ahol lakunk, pont nem arra fele néz, hanem a másik oldalra, tehát ha a ház mögött állok, a mi részünkről senki nem làt. Ha meg igen, akkor haver autóját kipróbáltam és kész.

Szóval igazából, ha egy levelet se kapnék, akár évekig tudnám titkolni, a bankszámlámat nem látják mennyit költök. Persze nem akarom titkolni csak addig, amíg egy szervizbe át nem nézetem, meg egy-két dolgot a biztonság kedvéért az elején megcsináltatnék rajta.


Egyedül az a para, amit közbe az utánad válaszoló írt, mert akkor ezek szerint nem a helyiek postázzák a törzskönyvet. Így akkor egy opció van, más értesítési címre kérem, ahol ismerős átveszi, ha van ilyen. A postaládát nem tudom nézegni, mivel dolgozok, amikor jár a postás.

Vagy lehet akkor tényleg az átírás után közlöm velük, hogy ez van, tetszik nem, sajátból vettem, sajátból írattam át, fizetem a kötelezőt, ne szóljanak bele, inkább a tankolásba szálljanak be, elvégre ők is használni fogják úgy is végül.


“Miért nem költözöl el, ha ekkora para a szülőkkel élni?“


Mondjuk azért mert havi 100 ezret nem adnék ki egy albérletre, amikor itt kiveszem a részem a rezsiből, házimunkából stb. és így nem megy el feleslegesen a pénzem, meg a lakhelyemhez közel van a munkahely. Nyilván nem rajtuk akarok élősködni, meg nem is teszem ezt, mert mint mondtam, mindenből kiveszem a részem, de én lakásra 100 ezret akkor fogok havonta fizetni, ha az a saját lakásom törlesztője lesz majd, de ez majd 2-3 év múlva.

2020. júl. 18. 22:19
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg, ne titkold szerintem, nyugodtan told az arcukba. Semmi közük hozzá, hogy mire költöd a saját pénzedet.
2020. júl. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Haver, egyetemista vagy. Tényleg nem tudsz kállni magadért?


Vedd meg, irasd at, kozold veluk, majd az elso nagybevasarlasnal amikor hazagurulsz veluk akkor megenyhulnek.

2020. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha csak a közlekedés a szempont, esetleg alternatívaként nem jöhet szóba egy robogó? Olcsó venni is, fenntartani is.


Csak mert ha velük laksz még, akkor azért úgy más a helyzet, valószínűleg azt (is) akarják, hogy ne maradj saját lakás nélkül és inkább arra tegyél félre, minthogy autót vegyél. Ha külön élnél saját egzisztenciával, akkor teljesen más lenne persze a helyzet.

2020. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#15

Igazából költözést is felvetettem már egyszer, az sem tetszett nekik, de annak így tényleg akkor lenne értelme, ha már ott ahol egyetemre járok találnék albérletet, ott meg elvinné tényleg a havi fizetésem a bérleti díj, itthon meg egyelőre nagyon jó munkahelyem van, amit még nem akarok itthagyni.


Ja igazából ők a saját lakásra mennek, hogy arra gyűjtsek, csak amilyen árak vannak, gyűjthetnék évtizedekig, amikor már itt 15 millióról indul a lakás ára, pedig egy 20 ezres kisvárosban élek. Nagyvárosban 30 millió a lakás, 40 a ház, és akkor az a legalja. Az ő logikájukkal akkor évekig mindentől nyugodtan megfoszthatnám magam, csakhogy egy lakás árának a negyedét vagy harmadát össze tudjam rakni. Perpill nem ismerek olyat, aki 20-on évesen vett volna saját lakást, általában albiba is 2 másik haverral összefogva költöznek, hogy ne menjen a gatyájuk rá a bérleti díjra, és így élnek akár 30 éves korukig, vagy utána is. Elvégzem ezt a szakot, ahová járok, aztán meglátom mik a lehetőségek, lehet külföld lesz belőle, aztán majd utána vissza idehaza, vagy majd hátha találok jobban fizető állást itthon, de egyelőre nem érzem egetrengető késztetését annak, hogy mindenáron minden pénzem saját lakásra tegyem félre. Egy kisebb összeget persze lekötöttem (1 millió) vésztartaléknak az évek alatt, ehhez semmi esetre nem nyúlnék, csak ha eljön az ideje, de a mai világban ez se húzna ki a sz.rból lassan, bár nyilván tudom, hogy valakinek ennyit sem volt lehetősége félretenni.


Amúgy elhiszem, hogy jót akarnak, csak az a baj, hogy úgy gondolkodnak, mint a Kádár-korszakban. Ott lehet jó volt ez a módszer, csak azóta sok minden változott, de ők kicsit megragadtak benne.


A robogó nem jó alternatíva sajna, 120 km-re van az egyetem, ekkora távot nyáron sem vállalnék be vele, nemhogy télen hidegbe.

2020. júl. 19. 14:41
 17/19 A kérdező kommentje:
Közben a kérdés megoldódott. Rájött miben mesterkedek, mert hetek óta használtautót bújom, véletlen nem töröltem egyszer az előzményeket. Gondoltam, ha már így van közlöm vele, hogy szándékozok venni a közeljövőben. Tagadhattam volna, de ha már így adódott kinyögtem. Meglepő módon nem nagyon ellenezte csak, hogy fontoljam meg nagyon. Egyelőre a kinézett darab mégis felejtős. Bár vezettem kétszer is a napokban, közben utánajártam a szervizköltségeknek itt a közeli autószerelőnél, és nem volt ő sem túl lelkes ettől a kiszemelttől, meg egy két dolog nekem sem tetszett rajta, aztán most az a helyzet, hogy a megbízhatóbb, fapadosabb kategóriában kezdek nézelődni inkább.
2020. júl. 24. 20:04
 18/19 anonim ***** válasza:
60%

"véletlen nem töröltem egyszer az előzményeket.."


Atyaúristen. És megnézi minden nap, hogy hagytál-e valami kutatnivalót??

2020. júl. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem, csak ő is törölni szokta az előzményeket, és észrevette. Amúgy van saját laptopom is, de akkor épp az asztalin néztem. Mindegy, így megoldódott az a lényeg, most ne menjünk az ilyen felesleges részletekbe bele.
2020. júl. 24. 21:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!