Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy szedjem ki a csavarokat?

Hogy szedjem ki a csavarokat?

Figyelt kérdés
Van egy Simsonom (S51). Elkezdtem szétszedni a váltót, de a 4 db 8-as csavart, ami kuplungon van az Istenért se tudom kitekerni. Kaptam kölcsön egy főtengely akasztót, már a kis fogaskereket leszedtem, de itt elakadtam. Hiába próbálom kitekerni, nem megy. Már elkezdett elnyalódni a feje a csavarnak. Van valami ötlet, hogy szedjem ki őket?

2020. júl. 19. 13:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Próbáld meg krovával leszedni de figyelj az alatta levő alátétekre hogy szepen legyen leutve sok sikert :)
2020. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Próbáltam krovával, de azzal sem tudom. Egyszerűen nem mozdul egyik se. :( Már ott tartok, hogy a 8-as már elforog rajtuk (mert elnyalódtak), a 7-es meg nem megy rá. :(
2020. júl. 19. 14:44
 3/18 anonim ***** válasza:
Beáztattad előtte valami csavarlazítóba? Pl. WD-40. Ha nem, akkor tedd meg és utána próbáld. Ha így se megy, akkor lángot neki (már ha nincs semmi pótolhatatlan éghető anyag mellette), ha meg így se akkor vagy kell valamit hegeszteni a csavar fejére aminél fogva kitekerhető, vagy le kell fúrni onnan.
2020. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A WD-40 nem tesz kárt semmiben a kuplungnál? Vagy a tűz?
2020. júl. 19. 16:06
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg egy kis ütve csavarozás az is segíthet.
2020. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam a WD-40-et, de így sem akar kijönni. A tüzes megoldást hanyagolom, mert közel van a benzintank. Holnap megpróbálom a hegesztős verziót.
2020. júl. 19. 19:38
 7/18 anonim ***** válasza:
hegesztésnél is közel lesz a tank, inkább vedd le.
2020. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Vettem egy törtcsavar-kihajtó készletet. Belefúrtam a csavar fejébe hogy bele tudjon kapni. A legkisebb csavarkihajtó belekapott, de elforgott rajta a fúrógép, bármennyire is húztam meg. Beleraktam az egyel nagyobbat, az meg beletört... Komolyan mondom, felgyújtom azt a sz@.rt... Kezdenek kétségeim támadni, azzal kapcsolatban, hogy alkalmas vagyok-e az életre...
2020. júl. 21. 16:13
 9/18 Simson S51N ***** válasza:
Mi indokolja a WD40-et? Egész eddig olajban forgott. Tessék venni vagy szerezni egy kisfogaskereket és egy erős lemezre felhegeszteni, majd a lemezt kifúrni hogy a blok fedél csavar helyére rögzíthető legyen olyan állásban, hogy blokkolja a kuplung elforgàsát. A csavar alatti alátét felhajtását lekocogtatod a csavar feje mellől, majd kitekered a 4 csavart. Szétbarmolt csavar esetén marad a munyákolás és az anyázás. Ha melegíted, jó eséllyel tönkreteszed a kuplung rugóját és a lamellákat is.
2020. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mint a kérdésben is leírtam, kaptam kölcsön már egy fogaskerék akasztót. Lekocogtattam. Sőt, csináltam is már ilyet... Csak ezek a csavarok éppen az @.nyjukért sem akarnak kijönni. Ezért kértem segítséget. Mint írtam, nem is tüzeskedtem, mert ott van a teli tank benzin...
2020. júl. 21. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!