Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyári gumik felrakása után a...

Nyári gumik felrakása után a csavarokat meghúzzátok újra néhány km menet után?

Figyelt kérdés

2020. máj. 25. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
ALAP!
2020. máj. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Barnabas333 ***** válasza:
Ha csak nem kompresszorossal teszed fel, különben meg.
2020. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem én raktam fel, hanem gumiszervíz.
2020. máj. 25. 15:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyébként én személy szerint ha magam teszek fel kereket nem légkulccsal akkor mindig ellenőrzöm. Légkulcsom van de elég gyenge egy jól meghúzott csavart nem szed le soha.


Ha szervizben tették fel neked légkulccsal az rendesen rajta van abba azért van erő amikkel ők dolgoznak. Persze ellenőrizheted 10-20 km után de nem lesz jelentősége.

2020. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Soha sem húztam meg utána. Fent emelőn addig meghúzom míg meg nem forog a kerék, aztán pedig leengedve a szembe csavarokat végighúzom rendesen. Ezt megcsinálom 3-szor egy keréken, amíg már egy kicsit sem tudok rajta fordítani.

Semmi problémám nem volt eddig az évek alatt.

2020. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dirtboy ***** válasza:

Nálam nem különbözik a nyári felrakás a télitől.

Amúgy nem szoktam mert nem látom értelmét. Elsőre úgy meghúzom ahogy bírom. Ha az képes lenne meglazulni akkor második meghúzás után is ugyan úgy meglazulna.

Két meghúzás közt meg nem állok le edzeni hogy másodikra nagyobbat bírjak húzni rajta.

2020. máj. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezért jó a nyomatékkulcs. 120 nm-re beállítom és azzal lehúzom. Sose volt baj.
2020. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg meg kéne, gyakorlatilag soha nem szoktam. Nem esett ki még a kerék.
2020. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem az a jó, ha szakadásig húzzák a csavarokat - van egy előírt nyomaték, arra kell, többre nem szabad.


Én egyébként meg szoktam nézni az első után, de csak azért mert egyszer előfordult, hogy kerék felrakás közben elvonták a figyelmemet és az egyik kereket nem húztam meg. Azt éppen lehetett érezni rögtön, de azóta bennem van a para. Gyerekkoromból emlékszem még arra, amikor a szomszéd csinált ilyet és amikor kifordult az utcából megelőzte a jobb hátsó kereke. Na az ciki volt, de inkább ott, mint az országúton.

2020. máj. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az se jó ha légkulccsal ráhúzzák. Havernak kereket kellett volna cserélnie az út szélén de másfél méteres vascsővel se bírta meglazítani. Ami mondjuk este 11-kor az erdő szélén nem biztos, hogy jól esik az embernek. Aztán lehet agyalni, hogy kit hívjunk fel, hogy segítsen.
2020. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!