Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsisként hány km-t...

Friss jogsisként hány km-t érdemes tapasztalt autóvezetó mellett levezetni?

Figyelt kérdés
Apám szerint ok, hogy megvan a jogsi, kb 5000 km-t kéne levezetnem vele mimdenféle úton, míg kialakul bennem egy olyanfajta biztonság-és önállóságérzet, ami után nyugodtan vezethetek egyedül Szerintetek is így van? Kinek mik a tapasztalatai?

2020. júl. 19. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges, mert te ülsz a kormánynál és nem az apukád, ő semmit sem tud tenni kivéve ha oktató, plusz ha balesetnél esetleg belenyúl a kormányba őt is felelősségre vonják.

Amúgy én nem hagytam magamat anno, megmondtam hogy majd akkor dumáljon ha ő vezet.

2020. júl. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Meglett a jogsim, és onnantól egyedül mentem mindenhova. Szép is lenne, ha valaki folyton magyarázna 5 ezer km-en át, mit hogy csinálj.
2020. júl. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én friss jogsisként örültem, hogy ül mellettem valaki és mondja mit csinálok rosszul és min kell javítanom. Szerintem 1-2 hónapig nem árt, ha valaki segít. Annál tovább nincs értelme.
2020. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk sokaknak nem ártana, mert borzasztó a hazai közlekedéskultúra. 😂 És nem csak a frissjogsisoknál, idősebbeknél is
2020. júl. 19. 18:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Nekem is elég friss, de a családban csak nekem van jogsim. Kénytelen voltam egyedül, de szerintem idegesített volna ha okoskodik valaki mellettem. Már több, mint 5ezret mentem.
2020. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tegyük hozzá, hogy apámnak 1972 óta van jogsija, és kb 60 országban vezetett, meg ő rendesen magyaráz is, nem úgy mint egy átlag korrupt oktató.
2020. júl. 19. 19:00
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen egyénfüggő.

Egyébként meg sokra mész vele, ha egy utolsó üres faluban levezetsz 5000 km-t, aztán mennél Pestre mondjuk

2020. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Pesti vagyok egyebkent. :) Igy nagyreszt itt vezetnek, plusz autout/autopalya.
2020. júl. 19. 21:17
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyénfüggő. Leírom az én esetemet:


2009 januárjában megszereztem a B kategóriás jogosítványomat. Egy kisvárosban tanultam vezetni. Miután meg lett a B-s jogsim, 2012-ig mindössze 30km-t vezettem személyautót (ebből kb 5km-t más mellett, a maradék 25km-t egyedül). Ennek ellenére 2012-ben így csináltam meg kamionra is a jogsit, hogy személyautót mindössze ennyit vezettem (C kategóriát és a GKI-t Csepelen, E kategóriát Cegléden). Utána pedig egyből mentem kamionozni, de személyautóm még nem volt ezután 3 évig.


Félelmetesen hangzik? Igen. Ettől függetlenül azóta is balesetmentesen vezetek kamiont is és immáron 2015 óta személyautót is.


Ezt neked kell érezned, hogy mennyire fontos, hogy legyen melletted valaki.

2020. júl. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tapasztalatokat! Ma memtem kb 50km-t a Balaton-felvidéken. Aki ismeri a környéket, tudja, hogy dimbes-dombos. Nekem itt speciel jól jött, hogy apukám ott ült, és tudott tanácsokat adni, pl a kanyarok bevételénél, mikor lassítsak, mikor kell gyorsítani és memnyire. Mivel Pesten tanultam vezetni, ahol kevés ilyen éles kanyar volt, nekem nagyon jó tapasztalat volt ez a mai. Annyi könnyebbség, hogy az autómatánkkal mentünk, így azért jóval kényelmesebb volt.
2020. júl. 20. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!