Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tudok megtanulni vezetni,...

Nem tudok megtanulni vezetni, mit tegyek? Tényleg ilyen hülye lennék?

Figyelt kérdés

Nem tartom magamat zseninek, szerintem átlagos vagyok, ha akarok akkor szinte bármit meg tudok tanulni, matematikàt, vagy gyakorlati feladatokat megoldani, stb. Szóval soha nem voltak tanulási nehézségeim, inkább mindig azt mondták nekem, hogy nagyon hamar tanulok, jó eszem van. Persze, szinte minden diáknak ezt mondják, de szerintem akkor sem vagyok analfabéta, hiszen van két szakmám is, és angolul is folyékonyan beszélek, és egyetemre készülök. Persze ezzel nem magamat szeretném fényezni, ne értsetek félre!

Szóval egy évvel ezelőtt elkezdtem a jogosítványt, az e-learninggel két hét alatt végeztem, és elsőre sikerült a vizsga is, az egészségügyi vizsga is elsőre meglett, szóval eddig oké is volt minden. Aztán elmentem vezetni tanulni, és teljes mértékben analfabétànak éreztem magamat. Előtte soha nem ültem autóban. Az oktató az első tíz óràban még tanítgatott is, mentünk a rutinpàlyàn körbe-körbe, mentünk különböző faluk felé, sokszor belenyúlt a kormányba, meg a pedálokba, néha mondott is dolgokat, aztán kifizettem neki a vezetés másik felét, és onnantól (tehát a 11. órától kezdve) csak beült mellém, és semmit nem mondott, volt, hogy újságot olvasott, telefonozott, telefonàlt, vagy csak annyit mondott, hogy jobbra, vagy balra, meg nyomkodta a pedálokat, és ennyi. Aztán amikor levezettem a kötelező órákat akkor azt mondta, hogy nem kér nekem vizsgára időpontot, mert engem nem lehet megtanítani vezetni, mert hülye vagyok, vegyek inkább pótóràkat, de ha vettem pótóràt, akkor sem fog nekem időpontot kérni. Hát, ezt nem igazán értettem, szóval nem vettem semmiféle pótóràt, hanem abbahagytam a vezetést, mert elfogyott a pénzem. Egyébként a vizsga díját is befizetette velem, de nem volt hajlandó akkor sem vizsgára időpontot kérni nekem.

Parkolni nem tanított engem egyszer sem, mert azt mondta, hogy felesleges, úgysem lesz jogosítványom soha, ha nagyon parkolni akarok, akkor nézzek róla videót youtube-on (sajnos nem viccelek, tényleg ezt mondta).

Azóta ez nem hagy nyugodni, minden nap eszembe jut az a mondat, hogy én alkalmatlan vagyok a vezetésre, meg nem lesz soha jogsim, stb. Emiatt engem mindenki lenéz, az összes rokonom, és ismerős szerint én egy csalódás vagyok, aki még egy ilyen apró dologra sem alkalmas, mint a vezetés.

Mióta élek pedig az az álmom, hogy sofőr legyek, mindig a vezetést akartam munkámnak, de egyszerűen nem vagyok rá képes. Mit tegyek? Vegyek 40-50 pótóràt, talán annyi idő alatt megtanulok vezetni? Rokon, vagy ismerős nincs aki megtanítana, mert mint írtam mindenki lenéz engem emiatt. Vagy kezdjem újra az egészet? Vagy van valami egyéb tippeket? Vagy hagyjam az egészet tényleg, és ássam el magamat, amiért egy ekkora szerencsétlenség vagyok? Komolyan nem hagy engem ez nyugodni, és minden egyes nap ezen a dolgon őrlődök.

Húsz éves múltam, és nem féltem a vezetéstől míg jártam, és nem a szüleim erőltették, hanem én akartam menni, mielőtt azt hinnétek, hogy ez lenne a baj.

Várom a tanàcsaitokat, mert én már nagyon magam alatt vagyok emiatt, és ebből adódóan tanácstalan is vagyok.


2020. júl. 21. 02:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Átba$zott az oktatód, keress egy normálisat. Ha valaki alkalmatlan a vezetésre, akkor nem ülnek be mellé tök nyugodtan újságot olvasni.
2020. júl. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Heej, téged csúnyán átvertek.
2020. júl. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Én sem tudok vezetni, pedig nem az IQ val van baj, két mérnöki után most csinálom a pszichológia diplomát brahiból.


Mondjuk az oktató nekem is hulladék volt, nem engedte, hogy kopjon a kuplung, és helyettem nyomta a pedált végig.

2020. júl. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Többet kell gyakorolni, pl. egy ismerős kocsijával. A finom mozgások kivitelezését nem mindenkinek sikerül hamar elsajátítani.
2020. júl. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Válts oktatót. Mindenképp. Azért akart pótórát vetetni veled, hogy lehúzzon pénzzel. Újsagot olvasni, telefonozni nem félt melletted, akkor nem vezethetsz olyan rosszul. Másik oktató. Mindenképp.
2020. júl. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki alkalmas oktatónak.

Keress másikat és folytasd.

2020. júl. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Btm-es vagyok meg egy kicseszett idióta értetlen pocs,még a km órát sem tudom leolvasni. DiszMindenem van. Most várok d jogsi időpontra a ce már megvan. Nem akarom magam degradálni, de az oktatóim féltek tőlem és inkább úgy volt majd a bukás helye rak, de egyszer sem buktam még ( most a busznál szerintem fogok).


Gondolkodtam anno, hogy oktatónak kéne menjek mert én nagyon szívesen segítek mindenkinek aki megkér meg egy dologhoz értek az a kresz, de rohadt nehéz és drága képzés. :(


Pesti vagy? Van a Mosolyautós suli, a kresszprofesszoré. Sajnos én nem vagyok pesti ezért nem járhattam oda fel.

2020. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ilyen lehúzó alakot! A kedves családod is megér egy misét, hogy nem állnak ki melletted, helyette lenéznek.

Keress egy normális oktatót. Ha rossz lennél, tényleg nem olvasgatna melletted. Ne hagyd, hogy egy ilyen alak eltántorítson. Ha mondasz helyet hol keresel, lehet még ajánlani is tudunk.

2020. júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, jó volt olvasni őket! :)

Hetes, gratulálok! A kreszt én is nagyon szerettem tanulni, nagyon érdekelt. Sok szerencsét a vizsgàhoz! Igen, a kreszprofesszor iskolàjàról én is hallottam, és szívesen járnék én is oda, de sajnos nagyon messze lakom Pesttől. Már van másik oktató, akivel beszéltem a napokban, és átvenne, már csak a pénzt kell rá összeraknom.

2020. júl. 21. 15:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha tudod, majd folytasd kérdést, jó lenne egy ilyen összefoglaló annak aki pár év múlva olvassa, gyakori téma. Sok sikert hozzá.
2020. júl. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!