Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A használtautó kereskedések...

A használtautó kereskedések zöme miért takarja ki az autó rendszámát a saját reklámtáblájával?

Figyelt kérdés
Hogy még véletlenül se lehessen lekérni ügyfélkapuról az adatokat, mindenképpen be kelljen menni hozzájuk megnézni? Miért jó ez?
2020. júl. 21. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Mert a kereskedőknek még mindig a beeső vevők a jó vevők, akiknél nincs laptop, ezért lehet bármit a pofájukba hazudni. Az emberek határtalan buták tudnak lenni még akkor is, amikor milliós vásárlásról van szó. Ha csillog a termék és az elsónak jó a beszélőkéje, mindent szart megveszünk. Aki használt kocsit vesz előélet lekérdezés és átvizsgálás nélkül, az megérdemli.
2020. júl. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-es igazad van, és mennyi ilyen lehet, utána meg sírnak, hogy szar a kocsi...

Vajon mit szólna a kereskedő, ha felhívnám, hogy kérem a kocsi rendszámát és alvázszámát, hogy lekérdezzem? Valszeg elhajtana, mert amíg ezeket kiadja nekem, jön 3 potenciális ostoba vevőjelölt, aki elviszi azonnal, lekérdezés, átvizsgálás nélkül? :D

2020. júl. 21. 09:37
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Igen azért. Ne tudd a gép mögül lekérdezni a rendszám alapján az autó adatait, mert ha kiderül a képek alapján, hogy 3 évvel ezelőtt 200 ezer km-el többet mutatott az óra, mint most, valamit egyszer már ripityára törték, ellenben most sérülésmentesnek néz ki, akkor a vevő rögtön visszakozót fúj, ami a kereskedőnek nem jó üzlet. Persze, ha elmész megnézni, kiderülhet a helyszínen is a rendszáma (ha van és a szélvédőn ott van), de hát akkor ugye már elmentél - rááldoztál egy napot + útiköltség stb.- , hamarabb mondod azt, hogy egye fene, viszed, esetleg ha nagyon gáz, nézel ott a kereskedésben másik autót.

Ha pedig nem kereskedő hanem magánszemély hirdeti, akkor többnyire az a kitakarás oka, hogy az emberek egy része azt gondolja tévesen, hogy a tulajdonsora vonatkozó bizalmas adatok is megtudhatóak belőle bárki számára, ezáltal pedig félnek megmutatni.

Mindenesetre, ha mégis olyan tetszik meg ahol nem látható a rsz, előztes telefonos egyeztetéskor ajánlott rákérdezni (ha csak az utóbbi az oka). Ha a telefonban sem hajlandó elárulni, akkor biztosan felejtős az a kocsi.

Visszatérve a kereskedőkre: rengeteg helyen külföldről behozott kocsit is hirdetnek, ezeknek magyar rendszáma csak akkor lesz, ha már megvan rá a biztos vevő, de a képen "jobban mutat", ha helyére van téve a kereskedés logója, mint ha csak úgy simán rsz.tábla nélkül lenne. Ezesetben onnan ellenőrizhető, hogy van-e magyar papírja az autónak, hogy a szélvédő jobb alső sarkában lehet-e látni regisztrációs matricát - amennyiben 2004 után forgalomba helyezett autóról van szó.

2020. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Vajon mit szólna a kereskedő, ha felhívnám, hogy kérem a kocsi rendszámát és alvázszámát, hogy lekérdezzem?"


Simán elküldi SMS-ben. Legalábbis én megkaptam minden további nélkül.


És mi van a kivont, vagy még nem is papírozott autókkal, amiknek nincs is rendszáma?

2020. júl. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

MIért kell laptoppal menni a kereskedésbe? Van mobil is.

Nem kell odamenni, felhívod, megkérdezed a rendszámot, ha nem mondják meg akkor leteszed - nincs ebben semmi varázslat.

2020. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Vajon mit szólna a kereskedő, ha felhívnám, hogy kérem a kocsi rendszámát és alvázszámát, hogy lekérdezzem?"

Azonnal közli veled.

A rendszám kitakarása elsődlegesen reklám célú. Jól mutat a reklám oldalakon a sok egységes céges logóval ellátott rendszámtábla.

2020. júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Részben hogy ha külföldről behozott és/vagy nincs itthon honosítva akkor reklámként ráteszik, ha meg rendszámos akkor adatvédelmi oka is van szerintem.
2020. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsóval nem értek egyet. Ha valóban tilos volna mutatniuk a kereskedőknek az említett adatvédelmi okokból, akkor egyik kereskedő se mutatná, viszont nem az összesnél tapasztalni. Meg ugye a JSZP/SZÜF is pont azért van, hogy a hirdetésben a fotón látottat le tudja az ember kérdezni - egyébként annak se volna sok értelme igazából, ha mindig minimum úgy kéne utánajárni...

Fentebb le lettek írva, hogy milyen valós okai vannak.

2020. júl. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 7-es vagyok. Nem mondtam hogy tilos mutatni, hanem hogy nem akarják mutatni úgy értettem.
2020. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!