Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltó olaj csere után miért...

Váltó olaj csere után miért megy a sebességváltó darabosabban?

Figyelt kérdés

Lecseréltem az autóba a váltó olajat, viszont úgy veszem észre, hogy a váltókar mintha kicsit akadozva menne, nem csúszik olyan simán mint ezelőtt.

Ez mitől lehet? Különösen az egyes és a rükverc érződik, de ha hármasból húzom négyesbe, akkor sem siklik úgy.

Total márkájú transmission oil van benne.



2020. júl. 21. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jó viszkozítású olajat tettél bele? Biztos, hogy megfelelő az olaj mennyisége?
2020. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha jól csináltad meg akkor annak csak jobbnak kellene lenni.

Valamit elszúrtál.

2020. júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor lehetséges, hogy az új olaj hatására felszabadul egy jó nagy adag dzsuva. Ezt megismételt olajcserével, illetve jobb esetben feltöltés előtti átmosással lehet orvosolni/elkerülni.
2020. júl. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Még benne van a pakliban az is, hogy a friss kenéssel a szinkrongyűrűk úgy pörögnek egymáson, mint a pinty, és eszükben sincs az összekapaszkodáshoz lassulni.

A váltód nem működik darabosabban, mint eddig, csak szokatlan az új érzés, mivel a szinkrongyűrűk nem állnak meg, mint a szög, ahogy összeérnek, a váltó nem "esik be" a fokozatokba olyan hirtelen, viszont biztos, hogy nem is kell kétszer próbálkoznod, hogy bevegye a gangot.

2020. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Olyan nagyon nincs mit elszúrni rajta, ezért nem is értem. A mennyiség tuti megvan, mert még csorgott is ki egy kicsi.

Most nem szívesen önteném ki az egészet mosatás céljából, ha egy mód van rá, majdnem 3 litert öntöttem bele.

Akkor lehetséges, hogy most már ilyen marad, vagy idővel "finomabb" lesz?

2020. júl. 21. 15:02
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy senki nem tudja rajtad kivűl hogy milyen volt és most milyen.

Mert lehet hogy tényleg nem jó és valami baja van vagy pedig így lesz tökéletes, mint irták.

Ha te tudod hogy mindent jól csináltál akkor próbálgasd és annak jónak kell lenni.

2020. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"A mennyiség tuti megvan, mert még csorgott is ki egy kicsi."

Mivel nem írtál autó típust, így csak ötletelni lehet. Manuális váltókhoz én nem értek, de automata esetén járó motornál kéne a szintet beállítani. Nem lehet, hogy valami hasonló alapvető hibát követtél el?

2020. júl. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7. Olvasd el a kérdést.
2020. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezért szokták mondani, hogy váltóolajból csak a gyárit szabad megvenni, mert abban olyan speciális adalék ami megfelelő a szinkrongyűrűkhöz. Ismerős is járt már így skodával meg VW-el is.

Gyári olajjal megjavult.

2020. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, lecserélem én is az előírt gyárira.

Beszéltem szerelővel, én sima ásványi váltóolajat raktam a Renault-omba, valószínűleg a csere megoldja.

2020. júl. 22. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!