Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz elsajátítani a...

Mennyire nehéz elsajátítani a manuáli sebességváltó használatát?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok, még nincsen jogosítványom, eddig nem is igazán gondolkoztam rajta, mert eddig nem volt autónk, viszont a héten sikerült a szüleimnek venniük egy 2006-os Opel Zafirát, és hát elkezdtem érdeklődni a vezetés iránt, viszont egyedül egy dolog tart vissza a jogosítvány szerzéstől; manuális sebességváltó használata.


Valahogy nekem túl bonyolultnak tűnik az egész rendszere, mert figyelni kell a fordulatszámot, a sebességet, a kuplongot lenyomva tartva, sebességet váltani, és akkor még nem is említettem meg a forgalmat.



2020. jún. 1. 19:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Mivel eddig az autósok 99 %-nak sikerült megtanulni, ezért neked is sikerülhet....
2020. jún. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is ódzkodtam tőle, mindig mondtam, hogy automata autóm lesz, mostmár el sem tudnám képzelni. Látva tényleg nehéznek tűnik, de az autó hangjából hallod mikor kell váltani, az elindulást pedig könnyen meg lehet tanulni sok gyakorlással és egy jó oktatóval. Én az első vezetés órám előtt vezettem a szüleimmel, ők megtanítottak elindulni lefulladás nélkül és úgy már könnyen ment az első óra. Sok sikert!
2020. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem, nem kell figyelni a fordulatszámot, mint mondtam, azt hallod az autó hangjából, hogy mikor kell váltani és nyomva tartani sem kell állandóan a kuplungot (hiszen akkor nem mozdulnál sehova jóformán), csak ha váltasz, vagy ha elindulsz. 2 voltam.
2020. jún. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nulláról átlagosan kb. 40-50 óra alatt tanulják meg közúti forgalomban kezelni az autót, és erről vizsgát tenni.


Neked is menni fog.

2020. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nagy része meg tudja tanulni, még aki nem érti a logikáját, az is elfogadhatóan el tud vezetni egy kéziváltóst.
2020. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz, szinte bárki meg tudja tanulni.


Ha nagyon nem megy, akkor még mindig vizsgázhatsz automatán. (Igaz, akkor csak automatát vezethetsz majd)

2020. jún. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
3x kimentem nagybátyámmal parkolóba és megvoltak az alapok. Kresz alatt 1-2x meg kimentünk és a forgalminal már az első órán kivitt az oktató városba. Annyira nem nehéz mint amilyennek tűnik.
2020. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem álló helyzetben megmutatták a váltó kezelést, utána menet közben is. Utána elmondta hogy mikor javasolja a fokozatokat, egy adott sebesség és fordulatszám tartományban.

Tudom kezelni a váltót, de ahogy nagybátyám csinálja, na ahhoz egy külön képzés kellene, rángatás mentesen, mondhatni észrevétlenül rakja a sebességet, utasként pedig mintha űrhajóban ülnék felszálláskor.

2020. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Pár óra gyakorlás után fel sem tűnik, hogy váltanod kell
2020. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Hamar bele lehet jönni, nekem is bonyolultak tűnt először. Mindig le kellett néznem a váltóra, de egy idő után már fel sem tűnik hogy váltasz. Nem kell mindig a fordulatot nézni, érezni meg hallani fogod mikor kell váltani.
2020. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!