Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtőszivárgás ellen valami...

Hűtőszivárgás ellen valami ötlet? Hűtő csere nélkül?

Figyelt kérdés
2020. júl. 22. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

power tape

szigszalag

cellux

purhab

pillanatragasztó

hegesztőpisztoly

maszkolószalag

sebrögzítő kapocs

2020. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon minimális a szivárgás és egyébként a hűtő hibátlan. Veterán autóról van szó, ezért nem lehetséges a hűtőcsere, mert nincs hozzá.
2020. júl. 22. 10:46
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Ne.


A hűtés az olaj mellett az egyik legfontosabb része egy autónak. Ha megfőzöd, akkor hengerfejes lesz, és nézz utána, hogy az mivel jár. Tessék kicserélni, ez bele kell hogy férjen.

2020. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2


Hát, az szívás, de még így is valahogy muszáj lenne találni egy cseredarabot. A hűtés nem vicc.

2020. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet kapni hűtőfolyadékba önthető adalékot, ami eltömíti a mikró lyukakat. Ez egy folyadék.

Van ennél durvább cucc, ami pór és a nagyobb lyukakat is eltömítni, de a hűtőt kis járatait is betömíti, ez nem ajánlott.

Harmadik lehetőség, hogy fogod a forrasztót és megforrasztod ahol szivárog.


Végülis attól függ, hogy látod-e a szivárgás helyét és hozzáférsz-e.

2020. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3 és #4 vagyok:


Az adalékkal óvatosan.

Én játszottam ezzel régebben, amikor egy Skoda 120-nál voltak hűtésproblémáim, és ugyanígy a könnyebb végét próbáltam megfogni a dolgoknak.


Nem véletlen kapnak agyvérzést az autószerelők, ha említed nekik ezeket.


Háromszor kellett trisóval kimosnom a rendszert, mire megint működött. Nem csak azt tömíti el, amit el kell tömíteni.

2020. júl. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem élehet kapni, kkor kikell venni és el vinni javítani.
2020. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Többen foglalkoznak hűtőjavítással, el kell vinni egy ilyen szakemberhez. Egy öreg autó hűtője általában nem nagy kaland.
2020. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vannak hűtő javításra specializálódott helyek, pl. Csepelen. Egy új hűtő árából csinálják meg, de ha nincs más...

Egyébként egy jó alkatrészes szinte biztos, hogy tudna hozzá szerezni újat is.

2020. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!