Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autók vásárlásakor hogy...

Új autók vásárlásakor hogy megy az alkudás/mennyit szabad alkudni?

Figyelt kérdés
Biztos elősször sokan hülyének néznek, hogy új autóból valaki alkudni akar a szalonaban, de egyáltalán nem az. Egy Speedzone (egyik legismertebb magyar autós csatorna) videóban beszéltek arról és én is hallottam arról, hogy nyugaton új autó vásárláskor nagyon sokan alkudnak akár 10%-okat is. Elképzelhető hogy pl. egy magyar kereskedésben vennék egy 11 milliós audit és mondom hogy 10% minusz és viszem? Hogy megy ez, mert azért a kereskedések is örülnek a vásárlásoknak?

2020. júl. 22. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

HA tudsz beszélni, beszélgetni akkor majd az adja magát.

De szerintem így nem lehet oda menni, biztos hogy nem engednek ha ilyen hülye szöveggel állsz oda.

Nincs egységes ebben tekintetben, szépen beszélgetni kell.

Tudd hogy mit akarsz, mi az amit nem fogadsz el.

Én le alkudtam 10 %-ot, de nekem volt egy kis szerencsém mert olyan amit én akartam sehol nem volt, egyik szalonban sem, sőt még európa egyik szalonjában sem.

Úgy kellett legyártatni . De minden autónál gondolom más és más helyzet.

2020. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Megmondom őszintén, nekem szalonban nem volt képem cigánykodva alkudozni, mint a bolhapiacon.

Inkább azt csináltam, hogy sok helyről kértem árajánlatot. A legolcsóbbat persze az ország túlsó végében adták ugyan arra az összeállításra. Így ezzel a legolcsóbb árral beballagtam a helyi szalonba, és vártam, hogy győzzenek meg, mért tőlük vegyek autót. Volt ahol azt mondták, hogy ők nem tudják ennyiért adni. Míg máshol zsebszámológéppel számolgattak. Majd azt mondták hogy oké, náluk is megy ennyiért. És hogy meggyőzzenek kapok ajándékba egy Kresz csomagot, gumiszőnyeg garnitúrát és + 1 év garanciát.

Szóval én így csináltam. A központi listaárból majdnem 20% jött le egyedi rendelt autónál.

Általában a legtöbb márkánál a listaárból alapból van 5-10% kedvezmény.

2020. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló jól leírta, akkor vagy a legjobb alkupozícióban, ha van olyan alternatívád, ami alapot jelent az alkura, ez esetben ugyanaz az autó máshol olcsóbban.
2020. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy alkuhoz a másik fél is szükséges.

Szóval ha ilyen ötleted van, akkor diszkréten rá kell kérdezni.

A válaszból leszűrheted hogy mik a lehetőségek.

Nekem is volt -anno- olyan vásárlásom(szalonból "0"kilométeresen) ahol többféle opciót felajánlottak.

2020. júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!