Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért halvány a Simson indexe?

Viktor73 kérdése:

Miért halvány a Simson indexe?

Figyelt kérdés

Simson S51B motorom van amibe nem rég vettem egy akksit és megcsináltam az indexét, mert nem működött. Hogyha felhős az ég, vagy sötétebb az idő, akkor teljesen tökéletes a fényereje az indexnek, de ha nagyobb fény van, süt a nap, akkor szinte semmit sem lehet belőle látni. Valamint ha bekapcsolom az indexet, csak kb 1 másodperc után kezd el villogni, és az első villogás kicsit halványabb is mint a többi. Miért van ez?

6V-os rendszerem van.

Az index relét és az égőket kicseréltem.



#Simson #Simson S51 #imson index #simson irányjelző
2020. júl. 26. 20:56
 1/4 Krómgyűrű ***** válasza:

Elektronikában nem vagyok jártas, nekem N-es Simsonnal van dolgom, de a feszültségszabályzót ellenőrizted? Nem tudom, hogy van-e hozzá köze. Jó helyre kötöttél mindent? Nem testel le valami?


Egyébként eleve sötétben minden index erősebben villog, mint nappal. Vagyis legalább jobban észrevenni.

2020. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Multiméter, és feszültséget kell mérni az izzó foglalaton. Minden más csak találgatás.
2020. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zarka István válasza:

Ellenőrizd: A csatlakozási pontokat az index kapcsolón, az index relén, az izzó foglalaton, valamint az ezekhez tartozó kábeleket, azok minőségét!

Ha mindent rendben találsz, akkor mérj feszültséget az izzón. Ha éppen világít, 6V nál kisebb érték, akkor sem lehet!

Sikert kívánok.István.

2020. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd próbálkozok.
2020. júl. 27. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!